Şu anda okuyorsunuz
Sayılar, şekiller ve renkler içinde öyküler…

Sayılar, şekiller ve renkler içinde öyküler…

Sayılar, şekiller ve renkler içinde öyküler…

“Sayılar ve Renkler” ile “Şekiller ve Kavramlar”üzerine miniklerin ilgisini çekecek iki kısa öyküden oluşan seri, yazarın çocukluk anılarından, özellikle de aile ilişkilerinden izler taşıyor…

Aytül Akal, 1996 yılında, T.C. Kültür Bakanlığı Eflatun Cem Güney 0-6 Yaş Çocuk Kitapları Yarışmasında “Mansiyon Ödülü”ne değer görülen Ben Minicik Bir Bebektim – Sayılar ve Renkler kitabıyla, erken öğrenme dönemindeki çocukları sayılar ve renklerle, Ben Minicik Bir Bebektim 2- Şekiller ve Kavramlar kitabıyla ise şekiller ve kavramlarla tanıştırıyor, onları hayal güçlerini konuşturmaya davet ediyor.

Her sayfasında farklı bir ayrıntının keşfedilebileceği öyküsü ve resimleriyle merak uyandıran kitaplar, miniklere keyifli bir görsel okuma deneyimi kazandırıyor.

“Okul öncesi dönemindeki çocukları şekiller ve kavramlarla hayal gücünün sonsuzluğuna taşıyan, okul öncesi eğitime katkıda bulunan kitaplar.”

Pedagog Ayşen Özenç

Aytül Akal hakkında

Büyüyünce yazar ya da şair olmak, Akal’ın çocukluk düşüydü. 1974’te başlayan yazın serüvenini, 160 ı aşkın şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu ve roman türünde eserle sürdürdü. Çocukların kişilik gelişimi ve kendilerini tanımaları konusunda çalışmalar yaptı. Pek çok masalı ve öyküsü, Almancaya, İngilizceye, İspanyolcaya, Farsçaya, Bulgarcaya,Macarcaya ve Arapçaya çevrilerek Almanya, Bulgaristan, İran, Mısır, Bolivya,Macaristan, Avusturalya ve Azerbaycan’da yayımlandı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır