Şu anda okuyorsunuz
GÖLCÜK BELEDİYESİ GELENEKSEL SANATLARA SAHİP ÇIKIYOR

GÖLCÜK BELEDİYESİ GELENEKSEL SANATLARA SAHİP ÇIKIYOR

GÖLCÜK BELEDİYESİ GELENEKSEL SANATLARA SAHİP ÇIKIYOR

Gölcük Belediyesi Sanat Günleri kapsamında, kültürel mirasımızı korumak için unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımız ile ilgili eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eylül ayı etkinliğinde, “Kastamonu Çarşaf Bağı Tekniği” sanatıyla ilgili eğitim verildi. Uzman eğitmen Memnune Kebabçı Gölcük’e gelerek, katılımcılara “Kastamonu Çarşaf Bağı Tekniği” ile ilgili çok özel bilgiler aktardı ve uygulamalı olarak eğitim verdi. Adnan Menderes İş Merkezi’nde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde yapılan eğitime, 15 bayan katılırken, iki gün boyunca eğitim programı devam etti. Katılımcılar tığ ile dantel yapımında kültürel sanatımız olan Kastamonu Çarşaf Bağı Tekniği ile ilgili bilgileri A’dan Z’ye öğrendiler. Etkinliklerin sonunda da Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in katılımıyla Sivil Toplum Merkezi’nde sertifika töreni düzenlendi.

“GELENEKSEL SANATLARA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Tören öncesinde konuşma yapan Başkan Sezer, “Gölcük’ün adının sanat, kültür, sporla anılması gerektiğini daha önce açıklamıştık. Geleneksel sanatlara eğer biz sahip çıkarsak, gelecek nesillere aktarabiliriz. Bizim sanat günleri yapmak konusunda zaten bir taahhüdümüz vardı. Bu kapsamda geleneksel sanatların da yaşatabilmesi konusunu düşündük. Bu sizlerin katımıyla gerçekleşti. Ben bunu şuna benzetiyorum: Mısırdan alınan tek bir tane tohumla onun çoğalabilmesini daha sonra yayılabilmesini ancak bu şekilde sağlayabiliriz. Siz bu sanatı öğrendiniz. Sizde başkalarına öğreteceksiniz. Bu şekilde gelecek kuşaklara aktarılabilecek. Bunun önemli olduğunu düşünüyorum. Tüm alanlarda, özellikle de sanat alanında, kültürel ve milli manevi değerlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Eğitim etkinliğine katılan bayanlarda Başkan Sezer’e teşekkürlerini iletip, devamını istediler. 

SERTİFİKALARI BAŞKAN SEZER VERDİ

Konuşmanın ardından Başkan Sezer, eğitim programına katılan bayanlara sertifikalarını taktim etti ve son olarak da eğitim gerçekleştiren Memnune Kebabcı’ya katılımlarından dolayı teşekkür plaketi vermesinin sonrasında sertifika töreni son buldu.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır