Şu anda okuyorsunuz
Karanfille Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Karanfille Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Karanfille Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Yazın veya kışın aksatmadan saç bakımımız ile her an ilgilenmemiz gerekmektedir. Özellikle de yazın saçlarımız biraz daha fazla yıpranmaya müsait bir duruma düşer. Bunun nedeni hem havuz hem de deniz suyundan kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda güneşin de etkisiyle; saçlarımız hayli yıpranabilir. Korkmamamız bu açıdan oldukça önemlidir. Bunun önüne geçilebildiği gibi aynı zamanda öncesinde de bakım yapılabilir. Karanfil bakımı saçlar için oldukça etkilidir ve aynı zamanda saçlar üzerindeki faydası fazladır. Karanfille saç bakımı nasıl yapılır, buna bakacağız.

Karanfil Sayesinde Saç Bakımı

Alacağınız 1 litre suyun içerisine; 15-20 adet karanfil ekleyin. Aslına bakarsanız normal bir kapta olabilir ama en sağlıklısı kapaklı bir kavanoz olacaktır. Bu karışımı 24 saat boyunca ışık almayan bir odada dinlendirmeye bekleyin. 24 saat dolduktan sonra ise; karanfilleri karışımın içerisinde alabilirsiniz. Bu karışımı isterseniz günlük hayatınızda; isterseniz de banyodan çıkmadan önce uygulayıp saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Karanfil bakımı sayesinde hem saçlarınız çok daha güzel kokacak hem de oldukça bakımlı gözükecekler.

Karanfilin Saça Faydası

Saçlarınızın yapısı ince ve aynı zamanda zayıf mı? O halde saçlarınıza hacim kazandırmak adına; karanfil karışımını kullanabilirsiniz.Banyoya girdiğimiz zaman bizleri en çok üzen durumlardan birisi şüphesiz ki; saçlarımızın dökülüyor olmasıdır. Karanfil ise bu aşamada saç dökülmelerine kaşlı koyacak ve saçlarınızı güçlendirecektir.Karanfil saçlarımızın dökülmesine engel olurken aynı zamanda da yeni saçların çıkmasına da olanak sağlamaktadır.Belki saçlarımız yeteri kadar hacimli ve aynı zamanda da gür ama en önemli noktalardan birisi olan parlaklığı eksik. O halde karanfil kullanarak, saçlarınızın parlaklığını arttırabilirsiniz.Saçların canlı gözükmesini kim istemez ki? Eğer saçlarınız canlı değilse veya canlı ama sönük gözüküyorsa; karanfil kullanmanızı öneririz.Kırıklar, kadınların bakım sonrasında başına iş açan en büyük sorunlardan birisidir. Pürüzsüz saçlarınızın olması adına karanfil etkili bir yöntem olacaktır.Saçlarınız uzamaya engel mi oluyor, kimi saçlar maalesef çok uzun sürede uzama gösterir. Bunun için karanfil bakımı yaparsanız hem kırıkların önüne geçmiş olacaksınız hem de hızlı uzamasını sağlayacaksınız.Karanfil oldukça etkin bir maddedir, saçlarımız zaman zaman oksijene ihtiyaç duyar. Bunun için ise karanfil, gerektiği oksijeni sağlamaktadır.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır