Şu anda okuyorsunuz
Hürriyet’ten 8 Mart mesajı

Hürriyet’ten 8 Mart mesajı

fatma kaplan

Dayatılan kalıplardan fazlasıyız; birlikte çok güçlüyüz!

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle mesaj yayınlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Üzerlerine yapıştırılan etiketler ile mücadele eden kadınların sesi olmak için çalışıyoruz. Kadınlara dayatılan kalıplardan çok daha fazlasıyız ve birlikte çok güçlüyüz” dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Kadınların onurlu mücadelesini temsil eden 8 Mart’ta bir kadın belediye başkanı olarak, insanlık hakları için mücadele eden kadınlarla gurur duyduğunu ifade eden Başkan Hürriyet şu sözleri kaydetti: 

“Tüm Cesur Kadınlara Kapımızı Açtık”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ sözünün ışığında bir kadın belediye başkanı olarak kadınların güçlenmesi, istihdama katılması, ekonomik ve sosyal hayatta var olması, kendi kimliklerini bulması için birçok adım attık. ‘Ben de varım’ diyen tüm cesur kadınlara kapımızı açarak kendilerini hayata karşı kuvvetli ve mücadeleci hissetmelerini sağlayacak projelerimizi hayata geçirdik. 

“Yaraları Saracağız”

İlginizi Çekebilir
izmit

Biz kadınlar, dayanışmayı çok iyi biliyoruz. Asrın felaketini yaşadığımız bu zorlu günlerde de depremzede kadınları yalnız bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Deprem bölgesinde kuracağımız Mor Yerleşke ile şiddete maruz bırakılan kadın ve çocukların güvenliğini sağlayacağız. Yaraları beraber saracak, kadınların yeniden üretime katılması için imkânlarımız el verdiğince yanlarında olacağız. 

“Kadınların Sesi Olacağız”

Her geçen güç üzerlerinde yapıştırılan etiketler ile mücadele etmek durumunda bırakılan; belirli kalıpların içine hapsedilmek istemeyen kadınların sesi olacağız. Kadınlara dayatılan kalıplardan çok daha fazlasıyız ve birlikte çok güçlüyüz. Birlikte yürüdüğümüz yolda hak ettiğimiz tüm güzelliklerin önünü kapatan duvarları yıkacağız. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır