Şu anda okuyorsunuz
İŞKENCE YETMİYORMUŞ GİBİ AFİYETLE YEMEK

İŞKENCE YETMİYORMUŞ GİBİ AFİYETLE YEMEK

İŞKENCE YETMİYORMUŞ GİBİ AFİYETLE YEMEK

Merhaba sevgili La femme Nicomedia takipçileri sizlere çok ilginç bir olayı anlatmak istiyorum. Belki bir çoğunuz geçtiğimiz günlerde haber bültenlerinde izlemiş duymuşsunuzdur.

Kedi yiyen kadın !!!

Evet Tuzla’da kedi yediği tespit edilen bir kadın. Başrollerini Fatma Ç’nin paylaştığı bu haber adeta kan dondurdu. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Tuzla’ da bir köpeği kesmek üzereyken zavallı hayvanın çığlıklarına koşan çevredekiler çok geç olmadan yetiştiği ve yargılanmasının ardından altı ay tedavi gören başrol oyuncu Fatma Ç’nin iğrenç hayatı kaldığı yerden devam ediyor. Hastaneden çıktıktan sonra aynı alışkanlıklarını sürdüren kadın bu kez kedileri kesip yediği ortaya çıktı. Alınan haberlere göre Fatma Ç’nin çantasından kedi derisi ve bir yavru kedi çıktığı haberler arasında maalesef. Altı ay psikolojik tedavi gören bu kadının aynı vahşete devam etmesi, bize gösteriyor ki cezaların gerçekten gerçekleşmediği ve psikolojik tedavinin de işe yaramadığıdır.
Vahşi kadın geçen yıl nisan ayında Haykonfed’in ( hayvanların yaşam hakları konfederasyonu )bölgedeki vatandaşların şikayetleri üzerine ortaya çıkardığı ve Türkiye’nin Habertürk’te öğrendiği palalı seri hayvan katili olduğu ortaya çıktı. İnsanlar gibi hayvanlarında Seri katilleri olabiliyor sayın okurlarım. Katlettiği kedilerin iç organlarını yiyen ve bu kez bir kediyle yakalanan cani kadın savcılık talimatıyla hastaneye gönderildi. Verdiği ifadesinde de kedi kesip yediğini itiraf etti . Altı suç kaydı bulunan ve paranoid şizofren tanısıyla altı ay psikolojik tedavi gören bu cani kadın savcılık talimatıyla hastaneye kaldırıldı. Açıklamasında yıllardır yediğini normal bir şeymiş gibi açıkladı.
Mahallesindeki çocuklara bile kedi kesip yediğini söyleyen bu kadın hastaneden daha önce nasıl çıkartılmış anlamış değilim. Böyle insanları tamamen toplumdan soyutlanması gerektiğini düşünüyorum ve yine aynı cümleleri kuruyorum. Kediye ve köpeğe bunları yapan çocuklara, insanlara ne yapmaz?
Sokak canlarını korumak onları doyurmak beslemek bakmak onların dili olmak gerçek insan vasfına sahip kişilerin görevidir.

Çünkü insan olmak vicdan ve merhametten geçmiyor mu?

İslam’ın öngördüğü merhamet her canlıyı kapsayacak kadar geniş bir vasfa sahip değil midir?

İlginizi Çekebilir
TÜRKİYE’NİN YÜZDE 19’U KEDİ SAHİBİ Ajans Press 21.10.2020 Çar 10:50 21.10.2020 BASIN BİLDİRİSİ TÜRKİYE’NİN YÜZDE19’U KEDİ SAHİBİ Avrupa ülkelerinde kedi sahipliği oranları belli oldu. Türkiye’nin yüzde 19’unun kedisi olduğu saptandı. En çok kedi sahipliği yapan ülke ise yüzde 47 ile Romanya oldu.

Bir hadiste şöyle der “ Allah insanlara canlılara merhamet etmeyene rahmet de bulunmaz”
Fatma Ç’den bahsetmişken bir de seri katillerden bahsetmek istiyorum. Adliye bilimci Sevil Atasoy geçtiğimiz yıllarda bir programda hayvanlara işkence etmekle seri katillik arasındaki ilişkiden bahsetti. Seri katillerin neredeyse hepsinin geçmişlerinde hayvana eziyet etmiş olduklarını söyledi. Ayrıca şunları da ekledi “Üç yaşında iki yaşında gözlemeye başlıyorsunuz. O nedenle aileleri, ana okulu öğretmenlerine eğer hayvana fena muamele eden kuyruğunu kesen, kulağını kesen, gözünü çıkarmaya çalışan, suyun altına kafasını sokan filan böyle bir şey gördüğünüz zaman cezalandırarak bunun önüne geçmelisiniz. Muhakkak profesyonel destek lazım başka türlü düzelemez.
Atasoy daha önceki yıllarda ki yayında verdiği demecinde de seri katillerin hayatlarından örnekler vererek çocuklukta hayvana eziyet etmekle ileride katil olmak arasında çok güçlü bir bağlantı olduğunu aktarmıştı. Ben çocukken hayvanlara eziyet edenlerin büyüdüklerinde katil olma olasılığı hepsi için geçerli olduğuna inanmıyorum. Ancak anne ve babalara bu konuda çok iş düştüğüne de inanıyorum. Gerçekten çocuklarını iyi analiz etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çocuklar boş bir kağıda benzer boşuna dememişler anne baba o kağıda ne yazarsa onu okurlar .

Sevgili la Femme Nicomedia takipçilerim bir dahaki can dostlarımız köşesinde görüşmek üzere sevgiyle kalın.
Zerrin Akıncıbaşı KAPLAN

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
1
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
1
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır