Şu anda okuyorsunuz
ONLARIN DA BİR PSİKOLOJİSİ VE DOKTORLARI VAR PROFESÖR DOKTOR EBRU YALÇIN

ONLARIN DA BİR PSİKOLOJİSİ VE DOKTORLARI VAR PROFESÖR DOKTOR EBRU YALÇIN

PROFESÖR DOKTOR EBRU YALÇIN

Merhaba sevgili La Femme Nicomedia okurlarım, bu hafta sizlere çok başarılı bir hocamızı tanıtmak istiyorum. Kendisi hayvanların duygusal problemlerine yardımcı olup çözüm yolları öneriyor zaman zaman ilaçla tedavi ediyor. Fakat hastaları kendilerini anlatamadıkları için aslın da veteriner hekimliğin en zor kısmını yaşıyor bana göre.

  Çocuklara hayvan sevgisi ve bakımını aşılayabilmek için kendisinin hazırlamış olduğu çeşitli masa oyunları var.

Ebru YALÇIN;1992 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesini kazandı ve 1997 yılında aynı fakülteden mezun oldu. Türkiye’de köpeklerde davranış bozuklukları ile ilgili olarak hazırlanan ilk doktora tezi olan “Köpeklerde davranış bozukluklarının nedenleri ve saldırganlık problemlerinde amitriptilin ve klomipraminin etkilerinin karşılaştırılması” başlıklı çalışmasını Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 2004 yılında doktor unvanını aldı. 2004-2007 yılları arasında aynı üniversitede Araş.Gör.Dr. ve 2007-2008 arası Öğretim Görevlisi kadrosunda çalıştı. 2009 yılında Yardımcı Doçent Dr., 2011 yılında Doçent Dr, 2017 yılında Prof.Dr. ünvanını aldı.

Elliden fazla bilimsel makale ve çok sayıda kongre tebliği olan Yalçın, birçok kongrede çağrılı konuşmacı olarak konferanslar vermektedir. Lisans ve lisansüstü düzeyde çok sayıda ders vermektedir. İlköğretim okulları ile ilgili çok sayıda sosyal sorumluluk projeleri ve dokuz adet bilimsel proje tamamlamıştır. 2014 yılında Uludağ Üniversitesi Proje Ödülü’nü almıştır. Çocuklar için ‘Sevimli Patiler’ kutu oyununu tasarlamıştır. II. Sokak Hayvanları Kongresi ve I.Uluslararası Veteriner Klinik Yönetimi ve İşletmeciliği Kongreleri’ne ve Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği VII. Bahar Sempozyumu’na Başkanlığı yapmıştır. Dokuz kongrede Düzenleme Kurulu’nda çalışmıştır. 2017-2018 yılları arasında Dekan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2019 yılında Amerika’da davranış bilimleri konusunda iyi veteriner hekimlik uygulama programı olan ‘Fear Free Happy Homes Awards’ ödülünü almıştır. 2020 yılında Bursa Veteriner Hekimler Odası’nın düzenlediği ‘Hayal et! Toplum için gerçekleştir!’ konulu sosyal girişimcilik yarışmasının danışmanı ve jüri üyesidir.

Halen Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları AD Başkanlığı görevi yapmış olup, Davranış Bozuklukları Kliniği Yöneticiliği ve Bilimsel Araştırma Projeler Komisyon Üyeliği görevlerine devam etmekte olup evli ve 1 çocuk, 2 kedi annesidir.

Takip etmek isterseniz aklınıza takılacak sorularınız olursa

İlginizi Çekebilir
Dost insan SEMA BALCIL

@beneklimorkedi adresinden kendisini takip edebilirsiniz.

Veteriner Sağlık Teknikeri

Arzu KURUM DALKIÇ

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır