Şu anda okuyorsunuz
KOCAELİ’DE BİR GÖNÜL MELEĞİ

KOCAELİ’DE BİR GÖNÜL MELEĞİ

KOCAELİ’DE BİR GÖNÜL MELEĞİ

Bu hafta sizlere Kocaeli’deki sokak hayvanlarına, can dostlarımıza kendini adamış KOHAYDER derneğinin başkanlığını yapan Gonca Çelik KETENAĞ hanımefendiden ve onun kanatsız meleklerinden bahsetmek istiyorum.
Keyifli okumalar.
1979 doğumlu olan Gonca Çelik KETENAĞ aslen Çanakkaleli. Kocaeli üniversitesinde Fizik bölümünü bitiren Gonca Hanım 2009 yılında evlendi ve bir eğitim görevlisi olan eşiyle Kocaeli ’de mutlu bir hayat sürdürmekte. Dünyaya çocuk getirmenin çok büyük cesaret ve sorumluluk olduğunu belirten Gonca Çelik KETENAĞ o yüzden çocuk düşünmemiş. O kendisinin sokaklarda birçok çocuğu olduğunu dile getirmekte.
Dernekten biraz bahsedersek kurulma aşamasında olmayan Gonca Çelik KETENAĞ 2006 senesinde rastlantı sonucu derneğe üye olmuş 2013’de de başkanlığını yapmaya başlamış yönetim kurulunun.
Maddi kaynakları olmayan derneğin klinik borçları da bulunmakta. Bu yüzden kermesler düzenlemeye hatta pazarlara çıkmaya başlamışlar.
Benim de pazar satışı çok dikkatimi çekti. Pazar satışı ile ilgili Gonca Hanımla çok kısa bir söyleşi yaptık. Sorduk kendisine:
-Pazar maceranız nasıl başladı?
-Biz Kocaeli hayvan dostları derneği olarak yılda 1 ya da 2 kez kermes yapıyorduk. Bu kermes ürünlerimizi de şöyle elde ediyoruz. Bize bağışlanan ürünler züccaciye, kıyafet, kitap, biblo, çanta, ayakkabı v.s gibi birçok çeşidimiz var. Daha sonra kermes zamanlarında bunların satışını bitiremedik ve dedik ki bunları daha fazla kişiye nasıl ulaştırabiliriz? Gelir nasıl elde edebiliriz? Çünkü klinik tedavi borcumuz çok fazla var. Aklımıza pazar fikri geldi. O sıralarda pazara çıkan bir hayvan sever gönüllümüz varmış tesadüfen onla tanıştık. O da perşembe pazarına çıkıyordu, bize ‘gelin benim pazar yerim var orada kurun’ dedi ve bize minik bir yer açtı. Daha sonra perşembe pazarı taşınınca biz yer bulamadık. Ulus pazarında yer açtık, minik bir yer kiraladık. Her pazar sabah saat 7.00 de pazara çıkıyoruz. Pazarcı olduk, eşyalarımızı alıyoruz, tezgahımıza diziyoruz. Gönüllülerimize çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel eşyalar getiriyorlar, destekleri çok güzel.
-Pekiyi gönüllü olarak eşyaları size nasıl ulaştırabiliriz?
-Bir arkadaşımız var gönüllümüz Ebru Hanım İzmit Kartepe, Derince çok İzmit merkezinden uzaklaşmadığı şekilde arabasıyla gidip kendisi alabiliyor. Bize pazara arabasıyla getirebiliyor. Orada sergileniyor ve satış yapılıyor. Akşam saat 19.00 a kadar oradayız. Burada yer kirası, çadır parası ödüyoruz.Geriye kalan 200-300 TL derneğe kalıyor. Veterinere ödeme yapıyoruz. Klinik borçlarımız için ayrıca 06-12-2019 tarihinde Pasha Palas otelde canlı müzik eşliğinde sokak hayvanları için tanışma ve kaynaşma yemeğimiz olacak. Saat 19.30 da başlayacak organizasyonumuza herkesi davet ediyoruz. Fix Menü 100 TL’dir. Rezervasyon için müracaat numaramız 0 530 068 68 21’dır. Katlanarak artan tedavi ve klinik borçlarımızı bir nebze azaltabilmek adına katılım bizler için çok önemlidir.

Sevgili gönül melekleri Pazar satışı çok ilgimi çekti ve Pazar yerine gittim. Beni son derece sıcak kanlı ve samimi karşılayan Gonca Hanım ve ekibinin bu işi gerçekten içten gelerek yaptıkları gördüm. Sabahın erken saatlerinde gelip o kadar eşyayı taşıyıp saatlerce soğuk sıcak demeden bekleyip satış yapmak hiç kolay olmadığı gibi gerçekten ayrı bir meziyet…
Ameliyata giren doktor ve ekibi gibi itina ve azimle çalışan ayrıca yüreklerini ortaya koymuş bir ekip. Kutlanmaya değer diye düşünüyorum. Kocaeli sokak hayvanları onların varlığıyla çok daha şanslı…
Gonca Çelik KETENAĞ ve ekibine başarılar diliyor onların emeklerinin yüreklerinin dokunduğu her can dostumuz için verdikleri mücadeleden ötürü yolları açık olsun diyorum. Ve onlar için şu şiiri satırlarıma ekliyorum. Kalplere dokunduğunuz canlar bol olsun…

GÖNÜL MELEKLERİ

Merhameti bol, vicdanı bol
Sevgileri sonsuzdur,
Asildir Gönül Melekleri.
Emekleri bol, aşkları bol
Tükenmez sabırları,
Azimlidir Gönül Melekleri.
Karşılıksız çalışır,
Çabalar gece gündüz,
Sessiz çığlıklara yetişir,
Hızır’dır Gönül Melekleri.
Konuşamaz yavrular
Dil olur Gönül Melekleri.
Adalet diye çabalar,
Bağırır yürekleri,
Sıcacık kalpleriyle
Koşturur Gönül Melekleri…

İlginizi Çekebilir
kedi

Gelecek haftaya kadar sağlıcakla kalın esen kalın. Can dostlarıyla kalın…
Zerrin Akıncıbaşı KAPLAN

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır