Şu anda okuyorsunuz
KOCAELİ VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI SAYIN MEHMET BOSTANCI İLE RÖPORTAJ

KOCAELİ VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI SAYIN MEHMET BOSTANCI İLE RÖPORTAJ

KOCAELİ VETERİNER HEKİMLER ODASI BAŞKANI SAYIN MEHMET BOSTANCI İLE MİNİK RÖPORTAJ

Sevgili  La femme Nicomedia okurlarım, bu gün Dünya veteriner hekimler günü dolayısı ile Kocaeli’nin taze Veteriner Hekimler Oda Başkanı Sayın; Mehmet BOSTANCI ile küçük bir röportaj yaptık. Keyifli okumalar dilerim.

– Mehmet Bey biraz kendinizden bahseder misiniz?

-1985 Bolu ili Seben ilçesi doğumluyum. İlk ve Orta Öğrenimimi Seben ilçesinde lise eğitimimi Konya Veteriner Sağlık Meslek Lisesi’nde Üniversite eğitimimi ise Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tamamladım. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansımı tamamladım. 2014 yılından bu zamana Kocaeli İl Tarım Müdürlüğünde mesleğimi icra etmekteyim. Evli ve 1 kız çocuğu babasıyım.

-Neden Kocaeli Veteriner Hekimleri Odası Başkanı olmak istediniz?

– Mesleki sorunlarımız her gün artmakta ve mesleğimiz günden güne değer kaybetmekte idi. İl Tarım Müdürlüğünde çalışmam dolayısı ile sahanın tamamına, sahada meslektaşlarımın karşılaştığı sorunların hepsine hakimdim. Mesleğimi çok seviyorum ve mesleğimizin daha çok geriye gitmesini istemiyordum. Elimizi taşın altına koymamız ve tabiri caizse üzerimizdeki ölü toprağını atmamız gerekiyordu. Bunların hepsini bir araya getirdiğimizde adaylık sürecimiz başlamış olmuştu.

-Yönetim Kurulunuzda bulunan Veteriner Hekimlerden bahseder misiniz?

– Yönetim kurulumdan ziyade ben yol arkadaşlarım demeyi tercih ediyorum. Genel Sekreterimiz Veteriner Hekim Cüneyt ÖZER; kendisi Kocaeli Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma Merkezinin başındadır. Türkiye de bulunan Deneysel Tıp Araştırma Merkezleri arasında en iyisinin İlimizde olduğunu ve bunda yol arkadaşımın katkısının çok olduğunu düşünüyorum. Muhasip Üyemiz Ejder DALKIÇ; kendisi Ejder Veteriner Kliniği’nin sahibi ve ülkemizin en iyi veteriner cerrahlarından birisidir. Yaptığı operasyonlar takdire şayandır. Ender ERKOÇ; kendisi Pasteur Veteriner Polikliniğinin başhekimidir. Ülkemizin en iyi Veteriner İç Hastalıkları Uzmanlarındandır. Katıldığı bir çok yurtdışı sertifika programı mevcut olup mesleki derneklerde de yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Bir diğer yol arkadaşımız Fuat KORÇAK; kendisi İzmit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde görev yapmaktadır.

 Meslektaşımız kamu sektöründe bir çok başarıya imza atmış ve meslektaşlarımız arasında yapmış olduğu işlerden kaynaklı tanınmaktadır. Aynı zamanda odamıza sosyal medyamız, web sitemiz, grafiker tasarım vs. konularında kendisi çok büyük katkılar sunmaktadır. Buradan tüm yol arkadaşlarıma seçim sürecinde cesaretle yanımda olduklarından ve katkılarını hiç bir zaman esirgemediklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

-Yönetim olarak göreve başladığınızda ilk olarak ne yaptınız?

-Meslektaşlarımızın Kocaeli Veteriner Hekimleri Odasına inancı bulunmamaktaydı. Üzerimizde bir ölü toprağı vardı. Önceliğimiz bu ölü toprağını kaldırmak oldu. Tabi ki bu ölü toprağını kaldırmak bir sihirli değnek vasıtasıyla olmadı. Yaptığımız işler, sunmuş olduğumuz mesleki hizmetler odamıza güveni artırdı ve meslektaşlarımızın odamız çatısı altında toplanmasını sağladı.

-Hizmetlerinizden biraz bahseder misiniz?

-Özel Sağlık Kuruluşları, Özel Eğitim Kurumları, akaryakıt istasyonları, yazılım şirketleri, kalibrasyon firmaları vb. işletmeler ile odamız arasında protokol imzalayarak üyelerimize özel indirim oranları aldık. Sosyal medya hesaplarımızı açtık, kendi imkanlarımız ile odamıza ait web sitesini kurduk. Eğitim, seminer ve panellerimiz oldu.

Tek Sağlık yaklaşımı üzerinde ayrıca konferanslarımız olmuştur. Görevine yeni başlayan meslektaşlarımızı yerinde ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerinde bulunduk desteğimizi ilettik, alt komisyonlarımızı oluşturduk ve çalışmalarımızı alt komisyonlar ile devam etmekteyiz. Yerel medyayı devamlı kullanmaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden bu zamana kadar 24 farklı haberimiz medyada yer almıştır. Bakan Yardımcısı, Valilik Makamı, Belediye Başkanları gibi protokol ziyaretlerimiz olmuştur ve temsil ettiğimiz noktalarda mesleğimizi en iyi şekilde anlatmışızdır. Dünya Veteriner Hekimleri Günü sebebiyle İlimizin farklı noktalarında bulunan bilboardlar da meslektaşlarımızın gününü kutlayarak kamuoyu nezdinde farkındalık oluşturduk.

İlginizi Çekebilir
arzu

-Kaç Üyeniz bulunmaktadır ve kadın meslektaşlarınızın sayısı nedir?

-Göreve geldiğimizde 271 üyemiz mevcuttu. Mükerrer kayıtlar vardı bunları tespit ettik ve gerekli güncellemeyi yaptık. Göreve geldiğimizden bu zamana 43 yeni üye kaydımız olmuştur. 43 yeni üyemizle beraber toplamda 310 üye sayısına ulaştık. 65 kadın üyemiz bulunmaktadır. Aslında ilimizde 387 meslektaşımız görev yapmaktadır. Kamu Veteriner Hekimlerinin üye olma zorunluluğu olmadığı için üye sayımız 310 da kalmıştır. Buradan kamuda çalışan meslektaşlarıma çağrı yapmak istiyorum. Gelin odamız çatısı altında mesleğimize değer katalım. Bu arada kadın meslektaşlarımız bizim baş tacımızdır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde tüm kadın meslektaşlarımız yerinde ziyaret edilmiş ve çiçekleri takdim edilmiştir.

-İlimizde Veteriner Hekimlerin çalışma alanları nerelerdir?

-Meslektaşlarımız veteriner muayenehane, poliklinik, hayvan hastaneleri, istihdamı zorunlu gıda işletmeleri, hayvan kesimhane ve mezbahaneleri, kamu sektörü, sokak hayvanları geçici bakım evleri ve rehabilitasyon merkezleri, yerel yönetimler, hayvancılık işletmeleri, hayvanat bahçeleri,

-Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mıdır?

-Bugün Dünya Veteriner Hekimler Günü sizin aracılığınızla meslektaşlarıma bir mesaj vermek istiyorum; Mesai mefhumu gözetmeksizin her şeye rağmen işini severek yapan, umudunu kaybetmeden azimle mesleki çalışmalarını sürdüren, mesleğimize değer katan tüm meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutlarım.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır