Şu anda okuyorsunuz
İZMİT’İN TARİH GEZİLERİ VATANDAŞLARI KENT TARİHİNE DOYURUYOR

İZMİT’İN TARİH GEZİLERİ VATANDAŞLARI KENT TARİHİNE DOYURUYOR

İZMİT’İN TARİH GEZİLERİ VATANDAŞLARI KENT TARİHİNE DOYURUYOR

İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından vatandaşların yaşadıkları kenti daha yakından tanımaları için başlatılan tarih gezileri devam ediyor.  Geziler kapsamında son olarak aralarında Emekli öğretmenler grubu, Kazım Karabekir Ortaokulu, Leyla Atakan İlkokulu, Şehit Yunus Emre Ezer Ortaokulu, Özel Atafen İlkokulu ve Altınkent İmam Hatip Ortaokulu gibi gruplarında yer aldığı yaklaşık 600 kişi turlardan faydalandı.

REHBER EŞLİĞİNDE İZMİT TURU

Özel bir tur rehberi eşliğinde turu gerçekleştiren gruplar sur kalıntıları arasından tarihi Orhan Camii’ne gelerek buradan İzmit’i kuşbakışı görme imkânı buluyor. Gruplar Karaburç’u gördükten sonra tarihi sokaklardan Akçakoca meydanına iniyor ve sırasıyla Akçakoca Cami, Osmanlı Meydanı, Akçakoca Anıtı, Süleyman Paşa Hamamı, Sırrı Paşa Konağı, El Beyoğlu Konak, Pembe Köşk, Yumurtacı Camii, Kapanca Sokaktaki tarihi yerleri de gördükten sonra Kültür Tepesi’ne geliyor. Katılımcılar Redif Binası, İmaret Camii, Kasr-ı Hümayun, Paşalar Dairesi, Saat Kulesi ve Atatürk Heykeli hakkında bilgilendirildikten sonra tur tamamlanıyor.

TARİHİ GEZİ İÇİN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Bu denli derin bir tarih ile karşılaşmalarının kendileri için de sürpriz olduğunu belirten tur katılımcıları “İzmit Belediyesi sayesinde kenti gezip tanıma ve kentteki güzellikleri görme fırsatı bulduk Bu imkânı bize sağladığı için İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır