Şu anda okuyorsunuz
İZMİT BELEDİYESİ, KADIN KOOPERATİFLERİNİ LAVANTA DİKİM BAYRAMIYLA HAYATA GEÇİRİYOR

İZMİT BELEDİYESİ, KADIN KOOPERATİFLERİNİ LAVANTA DİKİM BAYRAMIYLA HAYATA GEÇİRİYOR

İZMİT BELEDİYESİ, KADIN KOOPERATİFLERİNİ LAVANTA DİKİM BAYRAMIYLA HAYATA GEÇİRİYOR

İzmit Belediyesi bünyesinde kurulacak olan İzmit Kadın Kooperatifi, Cuma günü gerçekleştireceği Lavanta Dikim Bayramıyla hayata geçiyor.

İzmit Belediyesi gerçekleştireceği Lavanta Dikim Bayramı ile lavanta fidelerini kadınlar için toprakla buluşturacak. 20 Aralık Cuma günü saat 11.00’de Durhasan Tarımsal Uygulama Bahçesinde gerçekleşecek olan Lavanta Dikim Bayramında 23 bin lavanta fidesi ekilecek.

BU KOOPERATİF KENTİN MARKA DEĞERİNİ OLUŞTURACAK

İzmit’in farklı noktalarına da dikilecek olan lavantalardan toplanacak ilk mahsuller İzmit Belediyesi tarafından kadınlar için kurulacak olan İzmit Kadın Kooperatifi tarafından kullanılacak.  Kooperatif bünyesinde düzenlenen kurslar kapsamında lavanta yetiştiriciliği ve lavanta ürünlerinin yanı sıra kentin marka değerini oluşturacak el sanatları, hediyelik eşya tasarımı ve yapımı, özel koleksiyon tasarımı kursları verilecek. Kadınların sosyal kültürel ve ekonomik yönden faydalarını gözetecek olan İzmit Kadın Kooperatifi, üyelerinin mesleki veya geçimlerine ait ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile istihdam ve eğitim ortamı hazırlayarak karşılıklı yardımlaşma ve dayanışmasına olanak sağlayacak bir alt yapıyla kuruluyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır