Şu anda okuyorsunuz
Dost insan SEMA BALCIL

Dost insan SEMA BALCIL

Dost insan SEMA BALCIL

Sokakta yaşayan hayvanların gönüllü bakımını yapan hayvan severler engin hoşgörüye, sabra ve empati kurma yeteneğine sahiptir.

Dost insan SEMA BALCIL

Arkadaşımla yolumuz Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği sokak hayvanları
çalıştayında kesişti, yaklaşık yüz kadar kişi çalıştaya katılmıştı, orada başlayan dostluğumuz zor olan hayat şartlarına rağmen eksilmedi arttı buna vesile olanda can dostlarımızdı.


Mahallesindeki kedi ve köpeklere sabah erken saatte ve akşam iş dönüşü düzenli mama verip hasta olanların bakımını özveri ile yapmak, hayvan sevgisinden öte gönüllülük, vicdan, sabır ve sadakati de içinde barındırmaktır. Zaman zaman bakıp büyüttüğü, korumaya alıp iyileştirdiği can dostlarını sokağa bırakmak zorunda kaldığı zamanlarda kederlenen yüce gönüllü bir insan olmak çok zordur aslında.

İlginizi Çekebilir
delibaş


Bana getirilen çok küçük, hasta bakıma muhtaç kedileri rahatsızlığım sebebi ile aldığım
ilaçların vereceği zararı önlemek için evde korumaya alıp büyüttüğü için kendisine
minnettarım. Şimdilerde evinde dördü ömürlük dördü sahiplendirilecek sekiz kedi ile hayatı paylaşmaktadır, yaşadığı mahallede farkındalık yaratmış bir çok aile kedi ve köpek sahiplenmiştir. Sokak canlarının kedi, köpek ayırt etmeden çoğalmaması ve doğan yavruların ölmemesi için kısırlaştırma ameliyatlarına öncülük edip ameliyatları planlayarak bir çok cana hayat vermeye devam etmektedir. Ayrıca iki erkek evladını da doğal hayata ve insana saygılı bireyler olarak yetiştirmiştir
Dostum Sema BALCIL’ın ömür boyu yüzünde gülümseme bitmesin, gözündeki ışık sönmesin.


Çoğu insanın sevmiyorum, pis, tüyü dökülür, havlar, tırmalar vb. gibi bahanelerle evlerine almadıkları sokak canlarının yaşam haklarına saygı duyulmasını, bir tas su bir kap mamanın esirgenmemesini, satın almayıp sahiplenilmesi ve hayatta kalmalarına biraz olsun yardım edilmesini temenni ediyorum.
Sağlıklı ve esen kalmanız dileğiyle,
Mahinur KULEYİN

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
1
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır