Şu anda okuyorsunuz
CAN DOSTLARIMIZIN İLGİNÇ HAREKETLERİ

CAN DOSTLARIMIZIN İLGİNÇ HAREKETLERİ

CAN DOSTLARIMIZIN İLGİNÇ HAREKETLERİ

Sevgili Gönül Melekleri bu hafta sizlerle Can dostlarımız köpeklerin ilginç hareket ve tavırları hakkında çok özel yazı hazırladım, keyifli okumalar.

Sadık dost olarak tabir edilen köpeklerin bir de ilginç özellikleri vardır ki bunlardan bazılarını sahipleri bile bilmeyebiliyor. Peki, köpeklerin bilinmeyen ilginç özellikleri nelerdir?

 

Köpekler, uzmanların araştırma verilerine göre tansiyon düşürücü özelliğe sahiptirler. Köpek besleyenler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre tansiyon hastalıkları köpek beslemeyenlere göre daha az görülmektedir.

Köpeklerin iyi yanlarının yanında yaptıkları garip, komik hareketler ve değişik duyguları bulunmaktadır.

İlginç hareketler nelerdir?

Hıçkırma:

İnsanlar fazla yemek yediklerinde korku ve heyecana kapıldıklarında hıçkırırlar. Peki aynı özelliklerin köpeklerde de olduğunu biliyor muydunuz? Köpekler, fazla yemek yediklerinde veya korku ve strese kapıldıklarında hıçkırırlar.

Kuyruğunu kovalama çılgınlığı:

Köpekler bir yere oturmadan önce kuyruklarını kovalarlar. Aslında bu yatacaklarını gösterse de daha çok yatacak yerlerini hazırlamak için yaptıkları bir harekettir.

Köpekler hızlı koşucudurlar:

Bilinmeyen bir özellikleri de hızlı koşmalarıdır. Grayhound ırkı köpeklerin saatte 80 km hızla koşabildiklerini biliyor muydunuz? Ortalama olarak köpekler saatte 50 km hıza ulaşabilmektedir.

Köpekler kaç kelime ezberleyebilirler:

Köpekler, komutları cins ve türüne göre hızlı veya geç algılayıp uygularlar. Yapılan araştırmaya göre köpekler, 150-200 kelime kadar ezberliyebiliyor ve verilen komutları yerine getirebiliyorlar.

Köpekler kıskançlardır:

Amerikalı bilim insanlarının yaptığı bir deney sonucunda köpeklerde aşırı kıskançlığın olduğu gözlemlenmiştir.

Liderlik hırsı:

Köpekler her ne kadar sevimli hareketler yapsalar da kendi aralarında liderlik kavgasına tutuşabilen bir yapıya sahiptirler.

Köpekler ayaklarından terlerler:

İnsanlar avuç içi ya da deri üstünden terlerler. Köpeklerde ise bu durum ayaklarda görülür. Köpeklerin patileri ter attıkları yerdir.

Yüz ifadeleri :

İlginizi Çekebilir
bıyık

Köpeklerin yüz ifadeleri sevimli, üzgün veya stresli olduklarını belirtir.

Köpekler gök gürültüsünden korkarlar:

Tıpkı insanlar gibi köpekler de doğanın bazı olayları karşısında refleks gösterebilirler. Gök gürültüsü köpeklerin kulaklarına zarar verebilir, ve fırtına başlangıcındaki sesi insanlarda olduğu gibi köpeklerde de korkuya kapılmalarına sebep olabilmektedir.

Köpekler doğanın en sakin bazen de en hırçın hayvanları olabilmektedirler. Köpek sahipleri besledikleri can dostları minik arkadaşları hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olurlarsa,dostlarıyla o kadar sıkı ilişki içinde olabilirler.

Bir lokma yemek için tüm sevgisini veren karşılıksız seven sadık dostlarımız köpekler bazen bizi insanlığımızdan utandırır. Onların küçücük kalplerindeki kocaman sevgileri o kadar büyüktür ve o kadar yücedir ki bazen bize insan olmayı bile öğretir.

Ne demiş Mark Twain: ‘Köpekler centilmendir,  onların cennetine giderim, insanların değil’.

Gelecek haftaya kadar mutlu kalın can dostlarıyla kalın .

Sevgilerimle.

Zerrin AKINCIBAŞI KAPLAN

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır