Şu anda okuyorsunuz
Anneler Günü Kutlu Olsun

Anneler Günü Kutlu Olsun

Anneler Günü Kutlu Olsun

Kocaman yüreklerine dünyaları, sabrı, şefkati, evlat sevgisini, fedakarlığı, zor şartlarda pes etmemeyi, hayatın zorluklarına karşı direnmeyi sığdıran annemize ne söylesek, ne versek azdır.

Ne garip; yeni yeni fark ediyorum ki, çocukları anne olunca çocuklaşıyor anneler… Ve insan, zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor. Eminim karnındaki ilk tekmeden, hatta doktorların ‘Bundan sonra ağır kaldırmak yok’ müjdesinden beridir iki kişilik yaşanıyor yaşam. Doğum odasında bir küçük el saçlarına tutununca değişir her şey ve o el, o saçtan hiç eksik olmasın isteniyor. Kim bilir kaç geceler karyola başuçlarında derin iç çekişler dinleyip hüzünlenerek uykusuz geceler geçirilir, kaç emzirme seansında bitkin uyuya kalınır. O gün bugündür hayatı, bir toprakla çiçeği kadar ortak üretir, tüketir anneler. Yol boyu, kusurlarını hiç görmeden birbirinin, yeteneklerini abartarak karşılıklı; toz kondurmadan üzerlerine, kol kanat gerilir… “Ben dünyanın en iyi evladıydım, sense tarihin en iyi annesi” dense de…Her çığlıkta başucunda biteceğini bilmenin güveniyle büyütülürler. Her derdinde onlardan çok dertleneceğini bilmek o bencil alışkanlığıyla onları ayakta tutar.
Sevgiyle donatarak onları…

Anneler Günü kutlu olsun .

Meral UÇARI

İlginizi Çekebilir
izmit

La Femme Nicomedia Genel Yayın Yönetmeni

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır