Şu anda okuyorsunuz
SANTA BARBARA 20.KEZ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI.

SANTA BARBARA 20.KEZ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI.

SANTA BARBARA 20.KEZ ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI.

Hristiyanlık inancına göre 4 Aralık 235 tarihinde İzmit’te Hıristiyanlığı seçtiği için babası tarafından başı kesilerek öldürülen Santa Barbara, Uluslararası Santa Barbara Kültür ve Turizm Geliştirme Kooperatifi tarafından düzenlenen organizasyonla öldürüldüğü yerde anıldı. Santa Barbara’nın hapsedildiğine inanılan eski askeri gözlem kulesindeki törende; Ortodoksların Dini Lideri Patrik 1. Bartholomeos, Uluslararası Santa Barbara Kültür ve Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Berna Metingül, ÇEKÜL Vakfı Başkanı Numan Gülşah, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, DSP’li bazı il yöneticileri ve Hacıhızır Mahalle Muhtarı Lütfi Bodur da katıldı. Törenin yapıldığı alanda emniyet güçleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

İZMİTLİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Santa Barbara anmaları kapsamında ilk kez 2000 yılında İzmit’e gelen ve sonrasında 2017 yılında bir kez daha anma törenine katılan Ortodoksların Dini Lideri Patrik 1. Bartholomeos’un İzmit’e üçüncü gelişi. Bu yıl da anma törenine katılan Patrik çok mutlu olduğunu ifade etti. Barbara kulesinin altındaki mahzende toplanan Hristiyanlar, Rum Patriği 1. Bartholomeos’un duaları ile ibadetlerini yerine getirdi. Kulenin içinde mum yakan Hristiyanlar, Azize Barbara için dua etti. Ardından tütsü yaktı. Ayin sonrası konuşan Rum Patriği 1. Bartholomeos, “İzmit halkına bize karşı gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Bize her sene kucaklarını açıyorlar. Yeni bir yıla gireceğiz. Herkese şimdiden mutlu yıllar diliyorum” dedi. Patrik 1. Bartholomeos’un konuşmasının ardında Uluslararası Santa Barbara Kültür ve Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Berna Metingül, katılımlarından dolayı Patrik 1.Bartholomeos’a plaket takdim etti.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır