Şu anda okuyorsunuz
MARS’IN ÖFKESİ

MARS’IN ÖFKESİ

Mars'ın Öfkesi

2020 yılı gökyüzünde sert açılarla geldi ve unutulmaz bir yıl olacağını tüm astrologlar söylüyordu.  2019 Aralık’tan beri Pluto Satürn kavuşumu yaşıyoruz ve zaman zaman Jüpiter de bunlara katılarak olayları büyütüyor. Şimdi bu konuma, Retro Mars’ın kare açı yapması , üzerine tüy dikiyor olayların.

Çevremizde duyduğumuz yangınlar, Ege Denizi’nde savaşın eşiğine gelmemiz ve Azerbaycan -Ermenistan Savaşı.

Mars kendisi küçük, etkisi ve enerjisini büyük bir gezegendir.

Bir karış boyu türlü türlü huyu misali.

Mars’ın doğum haritalarımızdaki konumu , bedensel ve zihinsel enerjimizi, gücümüzü nasıl kullanacağımızı yada kullanamayacağımızı belirler. İyi konumlarında mücadele gücü verir, liderlik özelliği verir. Doğum haritamıza iyi konumda yerleşmemiş bir Mars da kazalara, saldırılara, haksızlıklara açık hale getirir harita sahibini.

Mars’ın doğası , Yunan Mitolojisindeki Savaş Tanrısı ARES arketipi ile özdeşleştirilir.  Savaş çıkaran… Sürekli savaşlar çıkarır. Bu özelliğinden dolayı, diğer tanrılar ve babası ZEUS tarafından sevilmez.    Yani evlat olsa sevilmez bir doğası vardır.

Güneş sistemindeki yörüngesi boyunca diğer gezegenlerden aldığı sert açılar bu enerjinin doğru akmadığı, doğru kullanılmadığı zamanlara, dolayısıyla kazalara savaşlara yangınlara patlamalara sebebiyet  verir.  

Aslında zodyaktaki hiç bir gezegen geri hareket etmez. Dünyaya çok yakın olduğu zamanlarda, Dünya da kendi yörüngesi üzerinde hareket halinde olduğundan , Dünya’dan baktığımızda geri gidiyormuş gibi algılarız.  Mars 2.5 yılda bir,  90 gün boyunca retro pozisyonda kalır.

Retro pozisyonda olan gezegenlerin enerjileri içe doğru çekilir, enerji doğru akmaz, kazalara açık oluruz, gücümüzün çekildiğini hissederiz . Mars’ın en malefik olduğu konumdur bu.

Evrensel anlamda kazaların, savaşların, patlama ve yangınların diğer gezegenlerden aldığı açılara bağlı olarak tetiklendiği zamanlardır. Kişisel anlamda da öfke patlamaları, gereksiz sürtüşmelere sebep olur.

Eylül ve Ekim ayı boyunca  Zodyak’ın diğer iki önemli malefik gezegeni Pluto ve Satürn’den kare açı almakta. Bu konum çok olumsuz ve güçlü bir enerjinin ortaya çıkması anlamına geliyor.

Hırs yapanın kaybettiği, öfkeyle kalkanın zararla oturduğu, keskin sirkenin küpüne zarar verdiği bir dönemden geçiyoruz.

Ne yapmak gerek? Sakinliğimizi korumaya çalışmamız gerek, gerginlikten kaçınmak gerek, hele ki gergin bir ortamda kavgayı başlatan kişi asla olmamak gerek.

Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçları yada doğum haritasında bu burçlarda gezegen yoğunluğu olanlar daha fazla etkilenecektir. Kazalara dikkat! Agresyondan uzak durmalarını tavsiye derim.

Bu konum kime yarar? Mars’ın retro olduğu dönemde doğanlar zarar görmeden,  hatta  doğum haritalarında koruyucu açılar varsa, kazanarak bile çıkacaktır bu süreçten . Onlar da zaten ömürleri boyunca Mars’ın retro etkisini üzerlerinde hissettiklerinden kısa bir mola iyi gelecektir.

2019 Ocak ve Şubat aylarında iyi şeyler yaşayanlara da iyi gelecektir Mars Retrosu.  Mars’ın scout etkisi diyoruz buna.  Mars en son 2019 Ocak ve Şubat aylarında Koç burcundaydı. Şimdi tekrar Koç burcuna geldi ve retro hareket yapıyor .  2019 Ocak ve Şubat aylarında yaşadığımız olumlu yada olumsuz olaylar tekrar, büyüyerek gündemimize gelecektir. Düşünün bakalım neler yaşanmıştı o dönemde.

Önümüzdeki sürece  şöyle bir göz atacak olursak ;

16 Ekim 2020 de, Spica sabit yıldızı üzerinde oluşan yeniay bu Retro Mars’a karşıt açı yapıyor ve Satürn, Pluto kavuşumuna da kare.

Ünlü isimlerden kötü haberler alacağımız bir ay olacak.  Spica; emeği sonucu, çalışarak, hak ederek bir yerlere gelmiş, alanında öncülük yapmış ünlüleri temsil eder.

Ben bu yazıyı kaleme aldığım sırada Bekir Çoskun’un vefat haberi geldi. Yolu ışık olsun.

31 Ekim’de 8 derece Boğa burcunda, Uranüs kavuşumlu Dolunay deprem riskini işaret ediyor.  Değişmeyen tek şey değişimdir doğasıyla hareket eden Uranüs,  durağanlığı seven, güvenli ortamından çıkmak istemeyen, sabit bir burç olan Boğa burcunu sevmez. Burada gerçekleşecek bir dolunay özellikle Boğa, Aslan, Akrep, Kova burçlarının bu güvenli alandan çıkmalarını gerektirecek.         

Değişime direnmeyen kazanır.

Kasım sert geliyor!

Kasım’ı kastırmadan atlatabilecek miyiz?

 Bir sonraki yazımda.

Karma Astrolog                                                                                                                                                       Semra ÇELİKKAYA

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
14
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Yorumu gör

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır