Şu anda okuyorsunuz
KEDİLERDE YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI YAŞANAN SORUNLAR

KEDİLERDE YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI YAŞANAN SORUNLAR

KEDİLERDE YÜKSEKTEN DÜŞMEYE BAĞLI YAŞANAN SORUNLAR

Merhaba La Femme Nicomedia okurları havaların ısınmasıyla çok sık rastlanan kedilerde yüksekten düşme balkondan atlama gibi vakaların aslında ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğim.

 

     Havaların ısınmasıyla çiftleşmek isteyen kedilerde özellikle görülen yüksekten atlama açık pencere balkonlardan atlama bazen kazara düşmeler de  bilinenin aksine dört ayak üstüne düşer bişey olmaz düşüncesi yanlıştır. Çoğu zaman iç kanama, damak yarığı ,bacaklarda ve belde kırıklar oluşup kalıcı felç durumları bile olabilmektedir. Düşülen zemin de aslında çok önemlidir. Beton zemin daha tehlikelidir. Aynı zamanda düşerken balkon demiri çamaşır ipleri gibi düşüş esnasında ekstra çarptığı yerler durumun boyutunu daha ciddi hale getirmektedir. Yüksekten düşme vakalarında çoğunlukla iç kanamadan yaşamını yitirme ya da felç durumu gözlemlendiği için önceden önleminizi almalısınız.

Nalburdan alabileceğiniz bir parça telle balkon ya da camınızın önünü kapatabilirsiniz.

Kedinizle birlikte sağlıklı bol oyunlu günler dilerim.

 Veteriner Sağlık Teknikeri

İlginizi Çekebilir
maldivler

Arzu Kurum DALKIÇ

 

 

arzu kurum dalkıç

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır