Şu anda okuyorsunuz
KAPALI GİŞE OYNANAN “AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR” ‘ÜN BU KEZ ÇOK ÖNEMLİ KONUKLARI VARDI

KAPALI GİŞE OYNANAN “AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR” ‘ÜN BU KEZ ÇOK ÖNEMLİ KONUKLARI VARDI

KAPALI GİŞE OYNANAN “AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR” ‘ÜN BU KEZ ÇOK ÖNEMLİ KOUKLARI VARDI

İspanyol yazar , şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi “Ağaçlar Ayakta Ölür”  Türkiye’de yıllar önce tiyatroda oynanmış, Yıldız Kenter ve İzzet Günay’ın başrolde oynadığı bir film olmuştu. Bu sezon Nedim Saban tarafından yeni bir yorumla Tiyatrokare tarafından sahnelenen  oyun ilk günden bu yana kapalı gişe oynuyor.

Dün akşam CKM’de sahnelen oyunu izlemeye, Nevra Serezli ile yıllar boyu Hisseli Harikalar Kumpanyası müzikalinde  aynı sahneyi paylaşan ı sanatçı dostu Erol Evgin ve Ağaçlar Ayakta Ölür oyununun  filminde Yıldız Kenter ile başrol oynayan Yeşilçamın  usta oyuncusu İzzet Günay da geldi.

İzlemeye gelen sanatçı dostları ve oyuncu kadrosu ile birlikte yapılan röportajda oyun için Nevra Serezli  , “ Komedi ve dramın içiçe  olduğu bu oyun   bir büyükanne, büyükbaba ve torun hikayesi, güzel bir kadromuz var ve  severek oynuyoruz.  Bu gece gördüğünüz gibi İstanbul oyunlarımızın  biletleri hızla tükeniyor. Şubat’ta Ankara, İzmir ve daha birçok turne var, oralarda da büyük ilgi var. Herkes severek geliyor, ailesinden ve yaşamından  bir parça buluyor,  doğru bir eser tercihiyle geri döndüğüm için çok mutluyum ” dedi.

Geçmişi bugünle buluşturmaya devam eden oyun hakkında İzzet Günay ise ,”“Ağaçlar Ayakta Ölür” filmini 1964 yılında çektik. 56 yıl olmuş. Yıldız Kenter vardı Nevra Hanımın rolünde, Nuri (Gökaşan) bey in rolde de Hulusi Kentmen oynuyordu . Memduh Ün’ün çektiği bir filmdi.  Çok başarılıydı. Yıldız hanım ve ben  ilk Antalya Film Festivali ödülümüzü almıştık bu filmde. Benim için  filmin bir özelliği vardı, filmin final sahnesi, çocukluğumun hayatımın geçtiği vapur bileti, karamelize sattığım iskelede çekilmişti.  Salacak’taki Kırmızılı  Çürük Sulu Ahmet paşa köşkünde çekilen, benim içimde hatıraları olan bir yerdi.  Çocukken dışarıdan bakıp izlediğim köşktü. Ve yıllar sonra içinde film çektik. Şimdi bu filmin tiyatro oyununda arkadaşlarımı izlemekten çok keyif aldım.  Arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum.  Daha da uzun sürecektik bu oyun.” dedi. Oyunu izlerken gözyaşlarını tutamayan Günay, oyun çıkışında Nevra Serezli’ye sıkı sıkı sarıldı, candan biçimde tebrik ederken, gözleri yaşlı biçimde bu yıl kaybettiği Yıldız Kenter’i de hasretle andı.

Yıllar önce Nevra Serezli’nin birlikte sahne aldığı  sanatçı dostu Erol Evgin : “ Hisseli Harikalar kumpanyası, 1980 yılında iki yıl oynadığımız bir müzikaldı. Bir  milyona yakın insan izledi. 1000-1500 kişilik salonlarda oynamıştık. Nevra (Serezli), müthişti dünya ölçeğinde bir yıldızdır. Bugün de oyunda muhteşemdi. Çok büyük keyifle izledim. Tüm ekip çok başarılıydı. Ayrıca Nedim Sabanla da televizyon çalışmalarımız olmuştu, kendisini bu güzel yorum için tebrik ediyorum.“ dedi.

Erol Evgin’e, “Nevra hanımla bu aynı sahnede yine birlikte rol alır mıydınız?” sorusuna, Nevra (Serezli)  cevap vererek  “Bu oyunda delikanlıyı oynayabilirsin, Erol’da değişen bir şey yok hep aynısın” dedi. Erol Evgin de “Sahneden Nevra file çoraplarıyla merdivenden inip oynayacak ise gelirim” Diyerek şakalaştılar.

“Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu, Şubat ayında turne çıkarak bir çok şehirde tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır