Şu anda okuyorsunuz
İzmit Belediyesi Kütüphanesi kitapseverleri bekliyor

İzmit Belediyesi Kütüphanesi kitapseverleri bekliyor

İzmit Belediyesi Kütüphanesi kitapseverleri bekliyor

Geleneksel ve dijital kütüphanecilik anlayışını aynı anda sunan İzmit Belediyesi Kütüphanesi, pandemi sürecinde de 26 binin üzerindeki kitap arşiviyle hizmet vermeyi sürdürüyor

21. yüzyıl normlarına uygun, hibrit kütüphane olarak eylül ayında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet tarafından açılan İzmit Belediyesi Kütüphanesi, 2 bin 289’u basılı, 24 bin 301’i dijital olmak üzere toplam 26 bin 590 kitaplık arşiviyle pandemi sürecinde de hizmet vermeye devam ediyor. Aynı anda 110 okura kapılarını açan İzmit Belediyesi Kütüphanesi, internet erişimine açık 6 adet bilgisayarla da dijital hizmet sunuyor.


TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Şehir merkezinde bulunan ve 2 kattan oluşan İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Türkiye’nin ilk ve tek akademik ve genel kültür kitaplarını bir arada bulunduran dijital kütüphane olma özelliğini taşıyor. Açıldığı günden bu yana 806 kitapseverin kayıt yaptırarak üye olduğu ve düzenli bir şekilde hizmet aldığı kütüphanede sayı hızla artıyor. 


28 DALDA BİNLERCE İÇERİK

İzmit Belediyesi Kütüphanesi, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik, teknoloji, tıp, işletme, ekonomi ve finans gibi 28 ana dalda on binlerce içeriği okuyucuyla buluşturuyor. Dijital kütüphaneye erişmek isteyen vatandaşlar ‘kutuphane.izmit.bel.tr’ adresinden üyelik işlemleri gerçekleştirerek dilediği kitaba ulaşabilecek.

İlginizi Çekebilir
Aristo’nun Rüyası


SINIRSIZ ÇAY VE KAHVE

Çocuklara ayrı bir önem verilen İzmit Belediyesi Kütüphanesi’nde ayrı bir alanda 300’e yakın çocuk kitabı ve çeşitli eserlere yer verildi. Pandemi sürecinde saat 08.30 ile 18.00 arası aynı anda en fazla 60 kişiye hizmet veren İzmit Belediyesi Kütüphanesi’nde her kullanıcıya kendilerini rahat hissetmeleri için sınırsız çay ve kahve hizmeti de sunuluyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır