Şu anda okuyorsunuz
İzmit Belediyesi Can Yücel’i şiirleriyle anıyor

İzmit Belediyesi Can Yücel’i şiirleriyle anıyor

İzmit Belediyesi Can Yücel’i şiirleriyle anıyor

İzmit Belediyesi, ünlü şair Can Yücel’i 12 Ağustos Çarşamba günü ölümünün 21. yıl dönümünde şiirleri ve müzik dinletisiyle anıyor
İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, ünlü şairimiz Can Yücel’in aramızdan ayrılışının 21. yıl dönümünde anma etkinliği düzenliyor. 12 Ağustos Çarşamba günü saat 21.00’de Cumhuriyet Parkı’nda, Kent Tiyatrosu oyuncularının Can Yücel şiirlerini seslendireceği etkinlikte müzik dinletisiyle beraber vatandaşlara unutulmaz bir gece yaşatılacak. Cumhuriyet Dönemi Türk edebiyatının fikir öncülerinden biri olan, 1938 dönemi Türkiye Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in oğlu Can Yücel’in ölümünün 21. yıl dönümünde İzmitliler şiirle buluşacak.
‘‘ŞİİR GETİRENLERİN ÇOK OLSUN’’
Can Yücel’in Küçük Kızım Suya adlı şiirinde geçen ‘şiir getirenlerin çok olsun çocuğum’ dizesi şairin ilk akla gelen dizelerinden biridir. Türk edebiyatına kazandırdığı birçok eser ile tanıdığımız, babasının izlerini kendisinde yaşatıp çocuklarına aktaran ünlü şairin ölüm yıl dönümünde İzmit Belediyesi, Can Yücel’in şiirlerini İzmitlilerle buluşturacak.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır