Şu anda okuyorsunuz
“İMO’ya kadın eli değecek”

“İMO’ya kadın eli değecek”

“İMO’ya kadın eli değecek”

İMO genel kurulu öncesi adaylığını açıklayan Saliha Belkıs Akbal, “Yolunda gitmeyenleri düzeltmek için adayım” dedi. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi seçimlerine ilk kez bir kadın mühendis başkanlığa adaylığını koydu. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin yaklaşan 12. Dönem Genel Kurulu öncesi, Saliha Belkıs Akbal başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Böylelikle oda tarihinde bir ilk yaşanmış oldu. Bugüne kadar hiçbir kadın adayın çıkmadığı İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi’nin 22 ve 23 Şubat 2020 tarihlerinde yapılacak olan genel kurulunda üç aday başkanlık için yarışacak.

“Odaya kadın eli değecek”

Seçime iddialı bir şekilde hazırlandığını ve bir çok üye tarafından destek sözü aldığını belirten Saliha Belkıs Akbal, “Yaklaşık 2 bin 850 üyemiz var. Ancak kadın üye sayımız % 12’lerde ne yazık ki. Bu sayıyı arttırmayı hedefledim. Seçildiğim takdirde odamıza kadın eli değmiş olacak” dedi.

“İMO’ya kadın eli değecek”

“Bir şeylerin düzelmesi için aday oldum”

Saliha Belkıs Akbal, “İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli şubemizde yolunda gitmeyen, bir takım aksaklıklar var. Bunları çok iyi biliyorum. Oda üyelerinin bir kısmında aidiyet hissi kalmamış, birçoğu odaya uğramaz olmuş. Odamızın siyaset üstü olması gerekli, ben de bunun çabasında olacağım. Oda olarak herkese eşit mesafede yaklaşmalıyız” diye konuştu.

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır