Şu anda okuyorsunuz
Hürriyet her sözünün arkasında; İzmit’te glutensiz gıdaların satış noktaları açıldı

Hürriyet her sözünün arkasında; İzmit’te glutensiz gıdaların satış noktaları açıldı

Hürriyet her sözünün arkasında; İzmit’te glutensiz gıdaların satış noktaları açıldı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in girişimleri ile başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında çölyak hastalarının tüketmesi gereken glütensiz ürünlerin satışı kentte başladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek’ten kar amacı gütmeden düşük maliyet ile alınan ürünler, İzmit Belediyesi’nin belirlediği stant noktalarında direk olarak halkla buluştu.

İLK GÜN YOĞUN İLGİ

Sabri Yalım Parkı içerisindeki vitamin durağında başlayan satışların ilk gününde çölyak hastalarına 4 adet ekmek ücretsiz verilirken,diğer glütensiz ürünler alış maliyetinden satışa sunuldu. Kocaeli Çölyak Ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı ilk dağıtım gününde Başkan Hürriyet belediye bünyesinde glütensiz ürünlerin satışının gerçekleşeceği bir kafenin de açılacağının müjdesini verdi.

UYGUN MALİYETTE GLUTENSİZ ÜRÜNLER

Başka Hürriyet, “Çölyaklı yurttaşlarımız için verdiğimiz bir söz vardı. Çölyak hastalarının kullanması gereken gıda maddeleri çok çok pahallıydı. Onların ekonomilerine yardımcı olabilecek şekilde gıda malzemelerini temin edebiliriz diye düşündük. Çölyaklı yurttaşlarımızla yaptığımız görüşmelerin ardından İBB Halk Ekmek ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşma ile glütensiz gıdaları en uygun fiyatla İBB Halk Ekmek’ten temin ederek burada halkımızla buluşturmaya başladık” dedi.

ÇÖLYAK KAFE GELİYOR

Vatandaşların artık glütensiz ürünlerin uygun fiyatlı bir şekilde temin etmeleri için uzaklara gitmesine gerek kalmadığını ifade eden Başkan Hürriyet, “İlk etapta elzem olan ana gıda maddelerinin satışını gerçekleştirmeye başladık. Bundan sonraki süreçte özellikle çocuklarımız için gerekli olan gıda çeşitlerini arttıracağız. Ve bir Çölyak kafe açmayı planlıyoruz. Bu güzel başlangıç için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”açıklamasında bulundu.

MALİYETİNE SATIŞLAR ÖNEMLİ

Başkan Hürriyet’e duyarlılığından ötürü tüm çölyaklılar adına teşekkür eden Kocaeli Çölyak Ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar,“Başkanımız milletvekilliğinden bu yana hep yanımızda oldu hep önümüzü açtı. Kendisine ailelerimiz, çocuklarımız adına çok teşekküre diyoruz. Çölyaklı da olsak hepimiz için en temel besin ekmektir. Maliyetine satışlar bizim için çok önemli. Çünkü bizler maalesef her şeyi 15-20 kat daha fazla pahallıya satın alıyoruz” diye konuştu.

ELİNİZİN DEĞDİĞİ HER ŞEY ÇOK GÜZEL

Çölyak kafe için gerekli girişimlerin başlamasından dolayı ayrıca mutlu olduklarını belirten Atar, “Gönül rahatlığı ile ailelerimizle dışarı da içinde ne var ne yok demeden yemek yiyebileceğimiz bir kafenin hizmete girecek olması bizleri çok sevindirdi. Bu bir başlangıç.Sizlerin desteği ile çok güzel şeyler olacağına eminim. Siz de bir annesiniz başkanım. Sizin elinizin değdiği her şeyin çok güzel olacağına inancımız tam”ifadelerini kullandı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır