Şu anda okuyorsunuz
BALO UYGARLIKTIR

BALO UYGARLIKTIR

BALO UYGARLIKTIR

Fotoğraftakiler: Mehmet-Serap EFE,rahmetli çift Hatay-Bilten CAN,Turan-Lale TIĞ

Bir yeni yıl akşamı

İlginizi Çekebilir
GÜL KOKAR MAYISLAR

Son birkaç yıldır evde karşılıyorum yeni yılı . Eskiden ailece ya evde büyük davet verirdik ya da baloya dahil olurduk .
Geçen zaman içinde evde büyük yeni yıl daveti faslı ortadan kalktı . Balolara ise sadece KYÖD salonlarında olursa gidiyorum. Evlatlarımla da birlikte kutlamalar yaptığımız oluyor . O da normal bir hafta sonu yemeği gibi . Kişisel olarak fikrim , yeni yıl diye abartmamaktan yanadır . Hele de artık yaş ilerleyince çok zor geliyor . Saatlerce sandalye tepesinde olmak çekilmiyor . Bir an önce eve gidip üstündekileri fırlatmak , ayakkabılardan kurtulmak istiyorsun . Gençken öyle miydi ? Dar giysile , yüksek ayakkabılar ile hava yapacağız diye onca eziyete katlanıyorduk .
Evet . Artık öyle formaliteleri geride bırakarak derli toplu bir ev giysisi ile geceye katıldım !
Çok mütevazi yemeğimi yedikten sonra İtalyan televizyonundaki özel programı izledim . Potenza ‘nın nerede olduğunu merak edip araştırınca , çizmenin ucunda Puglia bölgesinin komşusu olduğunu öğrendim . Hemen hemen bizim Bodrum hizasında gibi . Sıcak akdeniz yerleşimlerinden biri . Açık havada muazzam bir kalabalık eşliğinde özel program yaptılar . Ben de zevkle izledim. Tabii ki saat farkı nedeniyle bizden erken zamandaydı .
Sonra Yeni yıl kutlamalarının değişmez adresi Berlin Filarmoni orkestrasının canlı programını izledim. Fakat ne yalan söyleyeyim , pek açmadı . Zira ellili aktmışlı yılların film müziklerindendi repertuarları . Çok bildiğimiz eserler olmasına karşın beni baydı . Ama sonuna kadar izleme sabrını gösterdim .
Ertesi gün ( yani bugün ,1 Ocak 2020 ) ise Viyana Filarmoninin canlı yayınını takip etmek inanılmazdı . Yıllardır tiryakisi olduğum bu konserler insanı alıp , uzaklara götürüyor . Yani Avusturya’ya . Benimle ayni duygulardaki takipçi arkadaşlarım da izlediği için anlatmaya gerek yok . Muhteşemdi . Hele aradaki dramatik kurgusal bale gösterilerine yıldız yetmez .
Sadece valsler az idi . Sanırım her yıl değişen orkestra şefleri repertuarı belirliyor . Bu yıl da Bethoven ‘in 250 . doğum yılı nedeniyle birkaç eser ona ayrılmıştı . Yani biraz az geldi Strauss ailesine ayrılan bölüm .
Ama her şeye rağmen harika idi . Biletler bin ile beşbin euro arasında imiş . Çokkkkk zengin olsaydım değerdi diye geçirdim içimden .
Program bitene kadar hipnoz edilmiş gibi ekrandan gözümü , ruhumu , beynimi ayıramadım . Bir kez daha tutuklandım Viyana’ya . Evrene mesajımı yineledim. Bir gün tekrar yurt dışına çıkarsam , Viyana ve Avusturya’dan başlayacağım .
Ve sonra , zaman doldu . Bizim altın araba yine balkabağına döndü. Ben de külkedisi oldum yine . . .
Kül de yok ya ! . . .
Sahi , sadece ben miyim , yoksa başka külkedileri de var mı ? . . .

Ĺâle ‘den . . .

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır