Şu anda okuyorsunuz
9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali gösterim takvimi belli oldu​

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali gösterim takvimi belli oldu​

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali gösterim takvimi belli oldu​

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali gösterim takvimi belli oldu. Festival kapsamındaki Altın Terazi ‘Uzun Metraj Film Yarışması’nda sekiz film yarışacak.

Adalet temalı filmlerin yarışmacı olarak katılacağı festivalde Altın Terazi ‘Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanı Zuhal Olcay olarak belirlenmişti. Jüride ayrıca; Saraybosna Film Festivali’nin kreatif yönetmeni Izeda Gradevic, yönetmen Sahraa Karimi, oyuncu-yönetmen Onur Saylak ve yapımcı Ioana Uricaru gibi ulusal ve uluslararası isimler var.

Kazanan filmler 28 Kasım’da 2 sinemada gösterilecek

Festival döneminde öğrenci biletleri tüm seanslarda 5 TL, tam biletler ise 10 TL. Festivalin ödül töreni 27 Kasım Çarşamba günü saat 19.30’da CRR’de gerçekleşecek. Filmler 28 Kasım 2019’a kadar sinemalarda gösterilmeye devam edecek. Kazanan film her iki sinemada 28 Kasım günü yeniden seyirci ile buluşacak. Festival biletleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Biletix üzerinden seyirciye ulaşacak.

Uzun Metrajda sekiz film yarışacak

Açılışı 21 Kasım’da Cemal Reşit Rey’de yapılacak olan ve 22 – 28 Kasım tarihleri arasında gösterimleri Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City’s sinemalarında gerçekleştirilecek. Festivalin ‘Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak sekiz filmin gösterim takvimi şöyle açıklandı:

Altın Terazi ‘Uzun Metraj Film Yarışması’ filmleri:

batmadan

Batmadan (Buoyancy)

Yönetmen: Rodd Rathjen

14 yaşında Kamboçyalı bir çocuk, daha iyi bir hayat arayışıyla evini terk eder. Ancak Taylandlı bir borsacıya satılır ve bir balıkçı teknesine köle olarak alınır. Etrafındaki diğer köleler işkence görüp öldürülürken, özgürlük için tek umudunun onu esir alan kişiler kadar vahşi olmak olduğuna karar verir.

Gösterim

Beyoğlu Sineması 24.11.2019 – 19.00 (Film ekibinin katılımıyla)

City’s Nişantaşı 22.11.2019 – 21.30

Bir Oğul (Bik Eneich: Un Fils / A Son)

Yönetmen: Mehdi M. Barsaou

Tunus, 2011 yazı. Ülkenin güneyindeki tatil, Fares, Meriem ve 10 yaşındaki oğulları Aziz için Aziz’in bir pusuda yanlışlıkla vurulmasıyla felaketle biter. Yaralanması sonrasında karaciğer nakline ihtiyaç duyması, uzun zamandır saklı olan bir sırrın ortaya çıkmasına neden olarak hayatlarını değiştirir. Aziz ve ilişkileri kurtulabilecek midir?

Gösterim

Beyoğlu Sineması 23.11.2019 – 19.00

City’s Nişantaşı 25.11.2019 – 19.00

Gerilla (Guerilla)

Yönetmen: György Mór Kárpáti

1849’da Habsburg İmparatorluğu’na karşı Macaristan’da açılmış özgürlük savaşı sona ermek üzeredir. Askeri güçlere katılmamak için saklanmış olan Barnabás, ormanın derinliklerinde bir gerilla grubu ile birlikte saklanan yaralı kardeşini bulmak ve korumak için evden ayrılmış, ülkenin içlerine doğru ilerlemektedir.Gerillalar, bitkinliklerine, açlığa ve bilgi alamamalarına rağmen davaları için savaşmaktadırlar. Barnabás kardeşini yabancılaşmış ve güvensiz şekilde bulur. İki erkek arasındaki gerilim, kamptaki aynı hemşireden hoşlandıkları ortaya çıkınca iyice artar. Kardeşinin güvenini kazanmak ve onu eve götürmek umuduyla Barnabás, kalmaya ve geçmişi hakkında yalan söylemeye karar verir. Bu sırada savaşın acımasızlığıyla yüzleşmek zorundadır.

Gösterim

Beyoğlu Sineması 24.11.2019 – 16.30

City’s Nişantaşı 26.11.2019 – 16.30 (Film ekibinin katılımıyla)

Hapishane Müdürü (Sorkhpoust / The Warden)

Yönetmen: Nima Javidi

1966’da İran’ın güneyindeki bir hapishane şehrin yeni havaalanına yakınlığı nedeniyle

boşaltılmaktadır. Hapishane müdürü Binbaşı Jahed, mahkumları yeni hapishaneye

nakletmektedir ve çok geçmeden hakkında idam kararı alınmış bir mahkumun kayıp olduğu haberini alır!

Gösterim

Beyoğlu Sineması 26.11.2019 – 21:30 (Film ekibinin katılımıyla)

City’s Nişantaşı 23.11.2019 – 16:30

Keskin Bir Bıçak (Ostrym Nozom / By A Sharp Knife)

Yönetmen: Teodor Kuhn

Oğlu öldürülen bir babanın hikayesi. Suçlanan dört kişi yanlış hüküm nedeniyle serbest kalmışlardır. Gerçekleri ortaya çıkarmaya kararlı olan baba, pasif davranan polis kuvvetleriyle, yozlaşmış yargı sistemiyle ve etkili bir çete ile mücadeleye girer. Böylesine çarpık bir sistemde başarılı olabilecek midir?

Gösterim

Beyoğlu Sineması 26.11.2019 – 19:00

City’s Nişantaşı 24.11.2019 – 19:00 (Film ekibinin katılımıyla)

Küçük Şeyler (La Belle / Indifference)

Yönetmen: Kıvanç Sezer

Onur, bölge müdürü olarak çalıştığı ilaç şirketinden atılır. İşsizlik başta ona çok büyük bir sorun olarak görünmez ama karısı Bahar için aynı şey geçerli değildir. Onur onu dinlemez ve gitgide sadece karısının kaygılarına değil etrafındaki dünyaya karşı da aldırmaz hale gelir. Güzel bir aldırmazlık halindeki Onur, daha ziyade zebralarla çevrelenmiştir. Komedi malzemesi olmayan olayları absürt bir mizahla ele alan bu hikayede, kişisel bir krizin bir evliliği nasıl etkilediğini görüyoruz.

Gösterim

Beyoğlu Sineması 25.11.2019 – 19:00

City’s Nişantaşı 26.11.2019 – 21:30 (Film ekibinin katılımıyla)

Papicha (Papicha)

Yönetmen: Mounia Meddour

Cezayir, 1990lar. Nedjma, moda tasarımı konusunda tutkulu olan 18 yaşında bir öğrencidir. Cezayir İç Savaşı’nın trajik olaylarının onun normal bir hayat yaşamasına ve arkadaşı Wassila ile gece dışarı çıkmasına engel olmasını reddetmektedir. Sosyal şartlar daha muhafazakar hale geldikçe, radikaller tarafından konan yeni yasakları reddetmiş ve özgürlük ve bağımsızlığı için bir defile düzenleyerek savaşmaya karar vermiştir.

Gösterim

Beyoğlu Sineması 22.11.2019 – 21:30

City’s Nişantaşı 26.11.2019 – 19:00

Verida’nın Düğünü (Il Corpo Della Sposa / Flesh Out)

Yönetmen: Michela Occhipinti

Verida güzellik salonunda çalışan, sosyal medya bağımlısı ve arkadaşları ile vakit geçiren

modern bir kızdır. Yine de, ailesi tarafından evlenmesi için seçilen bir adamla nişanlanır ve

onun yaşındaki diğer birçok kız gibi, gavaj adı verilen gelenek nedeniyle tatmin edici bir

kiloya ulaşmak için zorla beslenir. Çünkü Mauritania’da balık etinde bir vücuda sahip olmak büyük bir güzellik, çekicilik, zenginlik ve sosyal statü göstergesi olarak kabul edilmektedir. Düğün hızla yaklaşmaktadır ve her yemek üstüne yemekten sonra Verida bir zamanlar normal olduğunu düşündüğü her şeye; sevdiklerine, hayatına ve en azından kendi bedenine meydan okur hale gelecektir.

Gösterim

Beyoğlu Sineması 22.11.2019 – 19:00

City’s Nişantaşı 24.11.2019 – 16:30

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır