Şu anda okuyorsunuz
Viyana ve Paris’in gizli tarifleri Göçmen reçeteleri arasına girdi

Viyana ve Paris’in gizli tarifleri Göçmen reçeteleri arasına girdi

SACHERTORTE

Göçmen ile yeni bir fırın deneyimi!

Göçmen yeni konsept patisserie’lerinde Paris, Viyana ve New York’un en özel lezzetlerini orijinal tariflerine sadık kalarak misafirlerine sunuyor. Global marka yolculuğuna çıkan Göçmen’in yeni fırın ve pastane konseptlerinde, bir Avusturya lezzeti Sachertorte ve Fransız tarifi olan Paris Brest tüketiciyle buluşmaya başladı. Göçmen bu eşsiz lezzetleri ile 2022 baharını lezzet festivaline dönüştürecek.

Göçmen dünyanın en özel lezzetlerini yeni konsept pastanelerinde lezzet tutkunlarıyla buluşturuyor. İzmit Körfezi’nde muhacir bir ailenin yeni kuşağı tarafından yaratılan Göçmen Börekçisi’nin hikayesi yeniden yazılıyor. Göçmen Börekçisi 2021 yılında Fin&Vest Holding tarafından aldığı yatırımla bir yeniden doğuş hikayesine imza atıyor. Bu kapsamda şirketin adı Göçmen olarak sadeleştirildikten sonra logosu da değişti. Değişen sadece marka adı ve logo olmadı. Dört farklı bakery ve patisserie konseptiyle baştan yaratılan yeni nesil Göçmen, bir Türk markası olarak global marka olma yolculuğuna çıktı. Klasik börekçi konseptinden geleneksel fırın (bakery)  ve pastane (patisserie) konseptine geçişle birlikte Göçmen, dünyanın en iddialı pastalarını, eklerini, acıbadem kurabiyesini ve keklerini tüketicileriyle buluşturmaya başladı.

PARIS BREST

Göçmen’in yeni ürün gamında en öne çıkan lezzetlerin reçeteleri orjinaline sadık kalınarak hazırlanıyor. Örneğin bir Fransız tarifi olan Paris Brest, ilk defa 1892 yılında Fransa’nın ParisBrest şehirleri arasında düzenlenen bisiklet yarışının parkuru üzerinde dükkanı olan bir fırıncı tarafından pişirilmiş. Fransız pasta ustası, bu pastaları hazırlarken bisiklet tekerleğine benzeyen eklerler yapmayı hayal etmiş.

Göçmen’in pasta şefleri sadece Paris Brest’i değil San Sebastian New York cheesecake’i de Mont Blanc’ı da en az aslı kadar lezzetli ve tadını damakta bırakacak şekilde formüle etti.

SACHERTORTE

Göçmen’in menüsünde özel bir yeri olan ve en gizli tarifler arasında yer alan bir Avusturya lezzeti Sachertorte ise 1832 yılından bu yana Avrupa’nın en büyüleyici lezzeti olma özelliğini koruyor. Sachertorte, dönemin Avusturya prensi Prens Von Matternich’in özel konukları için ortaya çıktı. Prens Von Matternich, ağırlayacağı konuklar için özel, büyüleyici ve şimdiye kadar tadılmamış bir pasta hazırlanmasını emretmişti. Kayısı reçeli ile süslenerek hazırlandığı için; kayısı ve çikolata lezzetlerinin buluştuğu harika bir pasta olan bu lezzet, bugün Göçmen’in yeni konsepti altında hazırlanıyor.

İlginizi Çekebilir
yoğurt

ÇİKOLATA BELÇİKA’DAN

YAPAY AROMA KORUYUCU RENKLENDİRİCİ İÇERMİYOR

Marka, gelenekten geleceğe taşıdığı bu lezzetleri, yenilikçi dokunuşlar ile misafirlerinin beğenisine sunuyor. Göçmen’in mutfağına koruyucu, yapay aromalar ve renklendiriciler girmiyor. Göçmen’in pasta ve unlu mamul şefleri tüm lezzetleri geleneksel reçetelerine sadık kalarak hazırlarken ürünlerinin hammaddelerini yerinde inceliyor. Örneğin pastalarda Belçika çikolatası kullanılıyor. Göçmen’in menülerinde bu en özel reçetelerin yanı sıra börek çeşitleri, kiş ve tartlar, kruvasan, poğaça, açma ve çörekler de yine en lezzetli ve orijinal tarifler olarak yer buluyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır