Şu anda okuyorsunuz
Venezuela Büyükelçisi Bayim Olur musun Fuarında yarışırken, Erman Toroğlu yarışmacı aşçılara tarif verdi

Venezuela Büyükelçisi Bayim Olur musun Fuarında yarışırken, Erman Toroğlu yarışmacı aşçılara tarif verdi

Venezuela Büyükelçisi Bayim Olur musun Fuarında yarışırken, Erman Toroğlu yarışmacı aşçılara tarif verdi

Aşçılar ve Gastronomi Derneği Başkanı olmasının yanında aynı zamanda World Master Chef Society (Dünya Master Şefler Birliği) Türkiye Başkanı olan Executive Chef Fikret Özdemir, Kahramanmaraş Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, ve ünlü şeflerin katılımıyla dün açılışı yapılan Anatolian Salon Culinary Competitions etkinliği 2.gününde de yoğun katılımla, önemli katılımcılarla ve ünlü simalarla devam etti.

Venezuela Büyükelçisi Jose Gregoria Bracho Reyes, Türk eski futbolcu ve hakem, futbol yorumcusu, televizyoncu ve spor yazarı Erman Toroğlu fuara katılan isimlerin arasındaydı.

Aşçılar ve Gastronomi Derneği AGADER ile “Bayim Olur musun” Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı iş birliğinde düzenlenen Anatolian Salon Culinary Competitions etkinliğinde Yarışma Ana Sponsoru g2m EKSPER, Mutfak sponsoru Gürçelik Metal, Barista Sponsoru FM Kahve Barista Akademi, Ses Işık Sahne Sponsoru Playback, Altın Kepçe Aşçılar ve Turizm Derneği , Çanakkale Aşçılar Derneği destekleri ile gastronomi sektörünün tutkusu olan gıda sektöründe hizmet veren ve alanında yolları kesişmiş aşçı, öğreten, öğrenci, işveren, tüketici, tedarikçi, gurme, blogger, basın mensupları ve herkes Bayim Olur musun Fuarı’nda bir araya geliyor. Katılımcı sunumları, şef şovları, yarışmalar ve tadım şovları ile sektörün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri, ünlü şeflerin katılımıyla gastronomi zirvesine dönüşen bu etkinlik 11-12 Ekim 2019 tarihinde CNR Fuar Merkezinde gerçekleştiriliyor.

Anatolian Salon Culinary Competitions etkinliğinin 2.gününün açılışını yaparak konuşma yapan Fikret Özdemir;” Bugün Bayim Olur musun Fuarında 1.cisini düzenlediğimiz Anatolian Salon Culinary Competitions yarışmalarının 2.günündeyiz. Amacımız Türk mutfağını Anadolu mutfağını uluslararası mutfaklar ile yarıştırabilmek. Sadece uluslararası değil kendi yemeklerimizin ön planda olmasını istediğimiz bir konsept oluşturmak. Bayim Olur musun fuarının organizasyonun yapan Özhan Erem’den büyük destek alarak katılmaya karar verdik. Fuarın çok başarılı olduğunu gördük. Aramızda öğrenci, şef, basın mensupları, firmalarımız, ziyaretçilerimiz var. 2.günümüzde de yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim.” dedi.

Medyafors Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem,” Dün Anatolian Salon Culinary Competitions yarışmalarının açılışı yaptık, çok duygulandım. Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şefler, yerli ve yabancı basın temsilcileri, Türkiye’nin gastronomi profesyonelleri ve şefleri, üniversiteler, gurmeler, gastronomi yazarları ve Türkiye’nin farklı noktalarındaki Türk mutfağının temsilcileri Bayim Olur musun Fuarında bir araya geldi. 35 yıldır fuarcılık yapıyorum. AGADER ile bu yıl organizasyonu gerçekleştiriyor olmaktan çok mutluyum. Anadolu’da da fuarlar yaptım. Anadolu’muz, kültürümüz yemeklerimiz çok kıymetli. Amacımız bu kültürü dünyaya yaymak. Bu organizasyonu seneye daha da ileriye taşımak için elimizden geleni yapacağız.. ”dedi.

Medyafors Fuarcılık A.Ş Satış &Proje Müdürü Arzu Şimşek; “Bayim Olur musun Fuarına her yıl farklı sektörleri katmaya özen gösteriyoruz. Bu anlamda bu yıl gastronomi sektörünün de bizimle olması fuarın daha da büyümesine vesile olmuştur. Yıl boyunca bu organizasyon için çok çalıştık. Bu iş ekip işi. Ödülümü şu anda burada olan ve sahada olan tüm ekip arkadaşlarım adına alıyorum. Ekibime çok teşekkür ederim. Bu ödül hepimizin” dedi.

Venezuela Büyükelçisi yarıştı…

Venezuela Büyükelçisi Jose Gregoria Bracho Reyes,” Dün, Türkiye’den ve yurt dışından gelen yarışmacılar ile yarıştım. Çok heyecanlandım. Türk halkına minnettarlığımı iletmek isterim ve davetiniz için çok teşekkür ederim. Mutfağın ustalarıyla olmak ve Bayim Olur musun Fuarında bulunmak benim için çok önemli. Burada olmamın amacı doğduğum ülkeden Venezuela’dan bazı tatları sizlerle tanıştırabilmek. Hindistan cevizi ve ava koda bunların arasında tabi. Her şeyden önce büyük bir imparatorluk var. Sadece Venezuela’yı değil Türk halkını da tehdit eden bir imparatorluk. Bu imparatorluğun amacı Türkiye’yi ve Venezuela’yı yalnızlaştırmak. Bu durumda beni etkinliğe çağırmak sizlerin gösterdiği büyük bir cesaret, çok teşekkür ederim. Yaşasın Türkiye, yaşasın Venezuela.

Erman Toroğlu;” Herkes üniforma alırken ben mutfak gereçleri alıyordum.”

Türk eski futbolcu ve hakem, futbol yorumcusu, televizyoncu ve spor yazarı Erman Toroğlu; Yemek yapmayı çok severim ve beni inanılmaz rahatlatıyor. İtalya’ya gittiğimde herkes üniforma ve kıyafet alırken ben mutfak gereçleri alıyordum. Gastronomi tutkunlarını buluşturan bu organizasyonda olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu tarz organizasyonların sektöre büyük katkı sağladığını düşünüyorum, bizler de desteklemeye devam edeceğiz. ”dedi.

FM Kahve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koca;” Bayim Olur musun fuarının Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem, Satış Müdürü Arzu Şimşek ve tüm ekibe bize kattığı değerden dolayı çok teşekkür ederim. Yaklaşık 5 yıldır fuara katılıyoruz. İşimizi büyüten bir fuar. Fuara ilk katıldığımızda şube sayımız 30 bugün ise 70, fuar ile büyüdük. FM kahve olarakta tedarikçi olarak 3 yıldır katılıyoruz. Kendi ekibime de çok teşekkür ediyorum. Başarımızı onlara da borçluyuz. “dedi.

Güvenilir Ürün Platformu Genel Başkanı Celal Toprak; “Uluslararası düzeyde yeme içme sektörünün ileri gelenlerine ve ziyaretçilere unutamayacakları bir gastronomi deneyimi yaşatılıyor. Bize bu organizasyonu sağlayan Özhan Erem’e ve AGADER’e çok teşekkür ederiz. Güvenilir Ürün Platformu olarak bu organizasyonu yakından takip ediyor ve destekliyoruz.” dedi.

Anatolian Salon Culinary Competitions etkinliği ödül töreni ve tüm gün gastronomi ve barista yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

İlginizi Çekebilir
PAMUK PRENSES TATLISI

Ödül verilenler

Alanında Başarılı Kişiler Konuşma ve Ödül Töreni

  1. Güvenilir Ürün Platformu Başkanı Celal TOPRAK (12:00-12-10)
  2. Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Özhan Erem Özhan EREM (12:10-12:20)
  3. Proje & Satış Müdürü Arzu ŞİMŞEK (12:20-12:30)
  4. VENEZUELA Büyükelçisi Jose Gregorio Bracho REYES
  5. Wafflecı Akın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet GEREN (12:40-12:45)
  6. FM Kahve ve David People Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KOCA (12:40-12:45)

Agader Yönetim Kurulu Üyesi Genel SekreterGürkan ÜRÜN

AGADER Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ÖZDEMİR (KAPANIŞ KONUŞMASI)

Yarışmacı Ödül Töreni: 16:30

Jüriler Ödül Töreni: 17:00

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır