Şu anda okuyorsunuz
TÜRK EDEBİYATININ BÜYÜK USTASI BÜTÜN ŞİİRLERİ İLE BİR KEZ DAHA İNKILÂP KİTABEVİ ARACILIĞIYLA OKURLA BULUŞUYOR!

TÜRK EDEBİYATININ BÜYÜK USTASI BÜTÜN ŞİİRLERİ İLE BİR KEZ DAHA İNKILÂP KİTABEVİ ARACILIĞIYLA OKURLA BULUŞUYOR!

orhan veli

Türk edebiyatının ölümsüz şairi Orhan Veli’nin şiir külliyatının güncel baskısı, 76 yıl önce İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan “Yenisi” kitabının ardından tekrar okuyucuyla buluşmaya hazırlanıyor. 

Modern şairin basılış ve sırasına göre yayımlanmış kitapları; Ga­rip, Vazgeçemediğim, Destan Gibi (Yol Türküleri), Yenisi ve Karşı’nın yanı sıra daha önce basılmamış yapıtlarını da yine yazılış tarihine göre kronolojik bir şekilde sıralanarak “Bütün Şiirleri” kitabında toplandı. 

Orhan Veli’nin Garip kitabının 1941’deki ilk baskısı ile 1945’teki ikinci baskısına yazdığı önsözlerin de dahil edildiği “Bütün Şiirleri” kitabında şairin şiirlerine ve metinlerine müdahalede bulunulmazken şairin söyleyiş tarzı ve yazım biçimi de korundu.

Türk edebiyat dünyasına getirdiği yeni bir lezzet ile mihenk taşı olarak anılan Orhan Veli’nin tüm eserlerinin toplandığı ve yaşadığı devre kendi çerçevesinden bakmamıza olanak sağlayan kitabı; “Bütün Şiirleri” İnkılâp Kitabevi etiketiyle bir kez daha edebiyatseverlerle buluşuyor.

Künye Bilgileri

Yayın direktörü: Mehmet Bozkurt

İlginizi Çekebilir

Editör: Gökçe Şenoğlu

Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır