Şu anda okuyorsunuz
Tasını tarağını al, köyüne dön “Haydee Vargit”

Tasını tarağını al, köyüne dön “Haydee Vargit”

Tasını tarağını al, köyüne dön "Haydee Vargit"

Vargit çiçeklerinin açması ile yaylalardan köylerine dönüş yolculuğunu anlatan, Varol Uzlu yönetmenliğinde çekilen belgesel film “Haydee Vargit”, 21 Eylül 2021 tarihinde izleyicisi ile sinemalarda ve dijital platformlarda buluşacak.

Varol Uzlu “Kültürümüz, geleneklerimiz yavaş yavaş ölüyor” Vargit çiçekleri’nin açması ile yaylalardan köylerine dönüş olur. Varol Uzlu “Doğduğun coğrafya kaderindir, hikayeni yazmaz adım adım yaşarsın fikrini anlatmaya çalıştığım belgeselin çekimlerine 2020 yılı sonbaharında başladık. “Süresi 58 dakika olan film, 2021 Eylül ayında gala gösterimi yapıldıktan sonra sinemalarda ve dijital platformlarda seyircisiyle buluşacak. Doğa ana; ‘göçünü, tasını tarağını al köyüne dön’ mesajını vargit çiçeği ile gönderir. Varol Uzlu “Oyuncularımızın tamamı doğal oyunculardan yani bu göçü yaşayanlardan oluşuyor.” dedi.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır