Şu anda okuyorsunuz
“Sevgili Yönetmenim” çok beğenildi

“Sevgili Yönetmenim” çok beğenildi

Spina Bifida Derneği Hiperaktif Tiyatro oyuncularının performansı, izleyicilerden tam not aldı Başkanlığını Nabi Ulusoy’un yaptığı Marmara Spina Bifida Tüm Engelli ve Aileleri Yarımlaşma Dayanışma Derneği’nin sponsor olduğu “Sevgili Yönetmenim” adlı 2 perdelik tiyatro gösterisi izleyenlerce dakikalarca alkışlandı. Hasan Yasal yazdığı ve yönettiği oyun, Gölcük Kazıklı Kervansaray’da tiyatro severlerle buluşurken Sanatçı Bülent Tamer ve eşi, Kukla sanatçısı ve yazar Metin Ateş, Organizatör Adem Ünlü ile senarist ve köşe yazarı Mustafa Göksel de oyunu izlemeye gelenler arasındaydı. Simay Yasal’ın rejisini üstlendiği ve 12 oyuncu tarafından oynanan 2 perdelik komedi, salonda kahkaha fırtınaları estirdi. Aralarında engelli 2 oyuncunun da bulunduğu oyun, sürpriz bir finalle noktalandı. Gösteri sonrasındaysa Marmara Spina Bifida Tüm Engelli ve Aileleri Yarımlaşma Dayanışma Derneği tarafından oyunculara ve emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi. Öte yandan oyunculara prova yapabilmeleri için salonlarını açan VİP Özelsin Sanat Merkezi adına oyunu izleyen Sanat Merkezi Müdürü Bilge Türe de çiçek takdim etti. “Sevgili Yönetmenim” Yazan ve yöneten: Hasan Yasal Reji: Simay Yasal Oyuncular: Hasan Yasal, Gülsen Tütüner, Can Bekiroğlu, Eray Büyükarslan, Gülfem Yılmaz, Melih Çakmakçı, Burakcan Akın, Jülide Baba, Fehmi Arar, Oğuzhan Delice, Erdinç Efendi, Fehmi Himmetoğlu. Oyunun konusu: Fakir bir yönetmen olan Lami, tek çıkış yolu olarak bir tiyatro oyunun yazar. Bu oyun; hem kendisinin hem de yardımcısı Fikri’nin son şansıdır. Bir cast ajansı kanalıyla, oyuncu arayışın giren Lami, bir çoğu absürt olan oyuncu adayları karşısında şaşkınlığını saklayamaz. Tiyatro oyunu hazırlanır, ancak seyirciyi oyun sonunda sürpriz bir final beklemektedir.

Spina Bifida Derneği Hiperaktif Tiyatro oyuncularının performansı, izleyicilerden tam not aldı Başkanlığını Nabi Ulusoy’un yaptığı Marmara Spina Bifida Tüm Engelli ve Aileleri Yarımlaşma Dayanışma Derneği’nin sponsor olduğu
“Sevgili Yönetmenim” adlı 2 perdelik tiyatro gösterisi izleyenlerce dakikalarca alkışlandı. Hasan Yasal yazdığı ve yönettiği oyun, Gölcük Kazıklı Kervansaray’da tiyatro severlerle buluşurken Sanatçı Bülent Tamer ve eşi, Kukla sanatçısı ve yazar Metin Ateş, Organizatör Adem Ünlü ile senarist ve köşe yazarı Mustafa Göksel de oyunu izlemeye gelenler arasındaydı. Simay Yasal’ın rejisini üstlendiği ve 12 oyuncu tarafından oynanan 2 perdelik komedi, salonda kahkaha fırtınaları estirdi. Aralarında engelli 2 oyuncunun da bulunduğu oyun, sürpriz bir finalle noktalandı. Gösteri sonrasındaysa Marmara Spina Bifida Tüm Engelli ve Aileleri Yarımlaşma Dayanışma Derneği tarafından oyunculara ve emeği geçenlere teşekkür belgesi verildi. Öte yandan oyunculara prova yapabilmeleri için salonlarını açan VİP Özelsin Sanat Merkezi adına oyunu izleyen Sanat Merkezi Müdürü Bilge Türe de çiçek takdim etti. “Sevgili Yönetmenim” Yazan ve yöneten: Hasan Yasal Reji: Simay Yasal Oyuncular: Hasan Yasal, Gülsen Tütüner, Can Bekiroğlu, Eray Büyükarslan, Gülfem Yılmaz, Melih Çakmakçı, Burakcan Akın, Jülide Baba, Fehmi Arar, Oğuzhan Delice, Erdinç Efendi, Fehmi Himmetoğlu. Oyunun konusu: Fakir bir yönetmen olan Lami, tek çıkış yolu olarak bir tiyatro oyunun yazar. Bu oyun; hem kendisinin hem de yardımcısı Fikri’nin son şansıdır. Bir cast ajansı kanalıyla, oyuncu arayışın giren Lami, bir çoğu absürt olan oyuncu adayları karşısında şaşkınlığını saklayamaz. Tiyatro oyunu hazırlanır, ancak seyirciyi oyun sonunda sürpriz bir final beklemektedir.

İlginizi Çekebilir
İzmit Belediyesi ve KBFT ortaklığında ‘Işığın Peşinde’ Fotoğraf Sergisi

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır