Şu anda okuyorsunuz
Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Bölgemizin tanınmış Yaban Hayat Fotoğrafçısı ve doğa yürüyüşçülerinden Ümit Malkoçoğlu ve eşi Gülcan Malkoçoğlu’nun misafiri olan İngiliz yazar ile Gebze’yi ve Türkiye’yi konuştu.

Gebze’nin çok güvenli ve ucuz olduğunu vurgulayan İngiliz Pope, “Gebzelileri çok sevdim, hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi. İngiliz yazar, gezgin ve maraton koşucusu Rosie Swale Pope, çocuklara yardım için İngiltere’den Nepal’e doğru çıktığı yolculuğunu sürdürüyor.

Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Eşyalarını, vücuduna bağlayarak çektiği mini karavanında taşıyan Pope, birkaç gün önce İstanbul’a gelmişti. Bugün de Gebze’ye ulaşan İngiliz yazar, bir günlük molanın ardından yarın yolculuğuna devam edecek.

Muhtemelen yarın ( Pazartesi ) İzmit’te olması beklenen İngiliz gezgin, bir gece dinlenip yoluna devam edecek. İngiliz yazar, gittiği yerlerde Türklerle bol bol sohbet edip deneyimlerini kitaplarına konu ediyor ve bu kitapların geliriyle de Nepal’deki çocuklara yardım ediyor.

Rosie Swale Pope’un hikayesi:

73 yaşındaki efsanevi küresel maceracı ve yazar Rosie Swale Pope (MBE), PHASE Worldwide’ı ve Nepal’deki yardım çalışmalarını desteklemek için para toplamak için İngiltere’den Katmandu’ya solo koşuyor.

Yaşamı boyunca Rosie dünyanın en zorlu arazilerinde çok sayıda maraton tamamladı ve at sırtında Şili’de yürüyüş yapmak ve küçük bir teknede dünya çapında yelken yapmak gibi birçok maceraya başladı.

2003 yılında, 57 yaşında, beş yıllık bir dünya çapında koşmaya başladı, kanserin erken teşhisi hakkında farkındalığı artırmak ve Rusya’nın Kitezh şehrinde bir yetimhane için para toplamak için 20 bin mil seyahat etti. Rosie, tüm bu eşyalarını desteklenmeyen, tüm eşyalarını arkasındaki sepetinde taşıyan dünyadaki tek kişidir.

Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Yolculuk

Şimdi 73 yaşında, Rosie heyecan verici, yeni bir meydan okumaya başladı: PHASE Worldwide’ı desteklemek için Brighton’dan Nepal’deki Katmandu’ya kadar 6 bin mil koşmak. Rosie, bunu hayallerinizi gerçekleştirme konusunda yaşın bir engel olmadığını göstermek için yapıyor.

Rosie Swale Pope; “Herşey  çocuklar için”

Rosie’nin herkesin yolculuğunu gerçek zamanlı olarak takip edebilmesi için bir uydu izci taşıması için organize edildi.. İzleyici, bu haritada başlangıç ​​noktası olarak görebileceğiniz Çekya’daki Rosie’ye (Temmuz 2018’de İngiltere’de Brighton’da koşmaya başlamasına rağmen) teslim edildi. Rosie’nin konumuyla ilgili düzenli canlı güncellemeler için bu sayfayı takip edilebiliyor. Bu anlamlı yolculuğu sürdüren Rosie Swale Pope Gebzeli gazeteci Levent Altun ile söyleşi yaptı.

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır