Şu anda okuyorsunuz
Ramazanda Yoğurt Tüketmek İçin 5 Neden

Ramazanda Yoğurt Tüketmek İçin 5 Neden

Ramazanda Yoğurt Tüketmek İçin 5 Neden

Süt ve süt ürünleri çeşitlerini 21 ildeki 108 zincir mağazasında satışa sunan Kaya Çiftliği, yoğurt çeşitleri ile Ramazan sofralarının vazgeçilmezi…

Yoğurt, iftar ve sahur için ideal besinler arasında
Uzun süre tok tutma özelliğiyle bilinen yoğurt, Ramazan sofralarından eksik edilmemesi gereken lezzetlerden. 1980’li yılların başında Kaya Kardeşler ismiyle küçük bir bakkaliye olarak açılan Kaya Çiftliği, bugün 21 ildeki 108 zincir mağazasında çeşit çeşit peynirleri ve her damak zevkine uygun yoğurtları tüketiciyle buluşturuyor. Mağazalarında toplam 700 kalem ürün sunan marka, bir buçuk kilo sütten bir kilo yoğurt elde edip yağlılık sınıfına göre “tam yağlı” veya “yarım yağlı” olarak satışa sunuyor.

Ramazan’da Yoğurt Tüketmenin Önemi

Çorbalarda, pilav ve makarnanın yanında, soslarda, tatlılarda veya sade… Sofraların vazgeçilmezi yoğurt, lezzetli olduğu kadar sağlıklı da.

TOK TUTUYOR: İftar ve sahurda yenen bir kase yoğurt hem tok tutuyor hem de sağlığı koruyor.
MİDEYİ RAHATLATIYOR: Bağırsak sağlığını olumlu etkileyen yoğurt, sindirim sistemini destekliyor, kabızlık, ishal, karın ağrısı, gaz gibi problemlere iyi geliyor.
KEMİKLERİ KORUYOR: İyi bir kalsiyum kaynağı olan yoğurt, güçlü kemikler ve sağlıklı dişler için önemli.
KALP DOSTU: Uzmanların ‘Kalp dostu besinler’ listesinde yer alıyor.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİYOR: Yoğurdun bağışıklık sistemini kuvvetlendirmede önemli görevi bulunuyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır