Şu anda okuyorsunuz
PİYANO FESTİVALİ’NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

PİYANO FESTİVALİ’NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

PİYANO FESTİVALİ'NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ

30 Kasım’a kadar dünyaca ünlü, yerli ve yabancı bir çok yıldızı Antalya’da buluşturacak olan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, geçtiğimiz cumartesi akşamı muhteşem bir gece ile açılış yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen festival, ülkemizin başarılı baritonlarından Barbaros Büyükakkan ve Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project konseri ile başladı.

5 DİLDE ŞARKI SÖYLEDİ!

Barbaros, güçlü sesi ve 5 dilde söylediği dünya müzikallerinden, caz standartlarından ve klasikleşmiş Türkçe şarkılardan oluşan geniş repertuvarı ile büyük beğeni topladı.

“PİYANO FESTİVALİ, ÜLKEMİZ VE ANTALYA’MIZ İÇİN BİR YÜZ AKIDIR”

Konser öncesi festivalin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Piyano Festivali’nin ülkemiz ve Antalya için bir yüz akı olduğunu vurguladığı konuşmasında “Antalya’mızın tüm güzelliklerinin yanı sıra; kültür ve sanatta da öncü olması ve uluslararası alanda gücünü her geçen gün arttırması bizim en büyük mutluluğumuzdur. Sanata değer veren, sanatçısına vefa gösteren, kendi kültür mirasına sahip çıkan ve onu en iyi şekilde geleceğe taşıyan daha güzel bir Antalya’yı hep birlikte inşa edeceğimize inanıyor ve 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin güzelliklerle geçmesini temenni ediyorum ” dedi.

Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği konserine Notre Dame de Paris müzikalinin efsane şarkılarından Belle ile başlayan Barbaros şarkıdan önce ‘ Bana deselerdi ki: ‘Victor Hugo’nun Notre Dame’ın Kamburu romanı, Notre Dame de Paris müzikaline dönüşecek ve sen de bir gün onun en özel eseerlerinden birini Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde söyleyeceksin’ asla inanmazdım. Ama şu anda bu sahnedeyim ve bu önemli festivalde olmanın bana ne kadar heyecan verdiğini tarif etmem çok zor. Heyecanımı paylaştığınız için teşekkür ederim’ dedi

USTALARA SAYGI DURUŞU!

Hemen her eserden önce misafirlerle duygularını paylaşan sanatçı ‘Sevdim Bir Genç Kadını’ ve ‘Lüküs Hayat’ şarkılarını seslendirmeden önce, Sevdim Bir Genç Kadını şarkısının sahibi, tangoların unutulmaz sesi Şecaattin Tanyerli ve aynı sahneyi paylaştığı için kendisini çok şanslı hissettiğini söylediği efsane tiyatro sanatçısı Haldun Dormen ile olan anılarını anlattı ve şarkıları usta isimlere ithaf etti.

DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI!

İlginizi Çekebilir
şubat

Konserini ‘Yiğidim Aslanım’ şarkısı ile sonlandıran Barbaros’a şarkı boyunca dinleyicilerden oluşan dev bir koro eşlik etti.

Sanatçı’nın ‘Kasım ayında hayatın durduğu bir dakika var ve söylerken bile tüylerim ürperiyor. Atatürk’ün yattığı yer kalbimizdir. Var olduğumuz sürece de orada kalacaktır’ sözleri misafirler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı

Yoğun istek üzerine 2 kere bis yapan sanatçı “”Memleketim” ve bir kez daha seslendirdiği “Yiğidim Aslanım” şarkıları ile festivale veda etti.

Gecenin sonunda festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer, Şef Oğuzhan Kavruk ve Barbaros Büyükakan’a teşekkür plaketi ve çiçek verdi.

Unutulmaz bir gece ile açılışını yapan 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 19 Kasım’da Selim Bölükbaşı ve Symphonic Project konseri ile devam edecek.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır