Şu anda okuyorsunuz
Osman Hamdi Bey’in 19’uncu yüzyıla ait“İstanbul Hanımefendisi” adlı eseri 1 milyon 770 bin 300 Avro’ ya esrarengiz bir alıcıya gitti.

Osman Hamdi Bey’in 19’uncu yüzyıla ait“İstanbul Hanımefendisi” adlı eseri 1 milyon 770 bin 300 Avro’ ya esrarengiz bir alıcıya gitti.

Ressam Osman Hamdi Bey’in 19’uncu yüzyıla ait olan “İstanbul Hanımefendisi” adlı eseri, Avusturya’nın başkenti Viyana’daki açık artırmada 1 milyon 770 bin 300 Euro’ya alıcı buldu.

Dünyaca ünlü ressam Osman Hamdi Bey’in “İstanbul Hanımefendisi” adlı eseri, Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Dorotheum Sanat Galerisi’nde düzenlenen müzayede salonunda açık artırmayla satışa sunuldu. Sanatçının eserine, dünyanın çeşitli bölgelerinden sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Tabloya sahip olabilmek için çok sayıda sanatsever kıyasıya bir rekabete girdi.

Açık artırma sonucunda 19’uncu yüzyıla ait olduğu ve ressamın seçkin tablolarından biri olan “İstanbul Hanımefendisi” adlı eser, 1 milyon 770 bin 300 Euro’ya (yaklaşık 11 milyon 300 bin lira) alıcı buldu. Bu satışın, 2019 yılı içinde bu müzayede salonunda en yüksek fiyata satılan eser olduğu ifade edildi. tablonun müzayedeye telefonla bağlanan ve kimliği açıklanmayan bir sanatsever tarafından satın alındığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir
ara güler

Öte yandan, yine Osman Hamdi Bey’e ait “Kur’an Okuyan Kız” adlı tablo, eylül ayında İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan müzayedede, 6 milyon 315 bin Sterlin’e (yaklaşık 44 milyon 12 bin TL) satılmıştı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır