Şu anda okuyorsunuz
Kandıra’da Yahya Kemal anıldı

Kandıra’da Yahya Kemal anıldı

Kandıra’da Yahya Kemal anıldı

Kandıra Öğretmenevinde toplanan Bizkandırayız şiir topluluğu Şair Yahya Kemal Beyatlı’yı andı.

Kandıra’daki şiirsever topluluk Şairin hayat hikayesini, Kandıra Anadolu Lisesi öğrencilerinden Feyza Deniz Tokdemir’den dinledi.

Yahya Kemal’in şiirleri; Sabahat Ulutaş, Cem Ulutaş, Aygün Aynagöz, Şaduman Gökgöz, Gülay Çevik, Berna Erkal, Olcay Tokdemir ve Volkan Bulgurcu tarafından başarılı bir şekilde okundu. Edebi yaşamı ile ilgili bilgi veren İpek Sümer ve Nazan Azak, şairin özelliklerini anlattılar. Ayrıca Sabahat Ulutaş ve Cem Ulutaş Yahya Kemal şiirlerindeki özellikleri ortaya koydular.

Toplantı yeri talebi Öğretmenevindeki restaurantın faaliyete geçmesinden dolayı topluluk olarak Kandıra Belediyesine Dilekçe verilmesine ve belediyeye ait tesislerde şiir etkinliğine devam edilmesine karar verildi.

Katılımcılar Bizkandırayız platformunun 8.ci şiir gününe; Cumhuriyet Halk Partisi Kandıra İlçe Bakanı Volkan Bulgurcu, Aydınlık Mahallesi Muhtarı İsmail Balaban, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kandıra Şube Başkanı Sevim Deren, Ankara‘da yaşayan Tolgay – İbrahim Akçalı, Ağva ‘dan gelen Nebahat – Çetin Akarsu, Sakarya’dan gelen Nazan Kazak ile emekli Edebiyat Öğretmeni İpek Sümer, Nurşen – Aygün Aynagöz, Deniz Feyza – Olcay Tokdemir, Sabahat – Cem Ulutaş, Aliye – Halil Erdoğmuş, Şaduman Gökgöz, Aytaç Kürekçioğlu, Oya Ersoy, Gülay Çevik, Yaşar Akalın, Celil Sağlam, Müfide Ecevit, Sevim Aynagöz, Feride Üstünkaya, Berna Erkal, Derya Demirel, Dursun Yılmaz ve Zafer Tokdemir katıldı.

Derya Demirel ve İbrahim Akçalı’dan mini konser Bağlama sanatçısı Derya Demirel sazıyla geceye ayrı bir renk kattı. İbrahim Akçalı’nın söylediği türküler Kandıralılar tarafından keyifle dinlendi.

1 Aydınlık Mahallesi Muhtarı İsmail Balaban, Platform Başkanı Aygün Aynagöz, Kandıra Anadolu Lisesi öğrencilerinden Feyza Deniz Tokdemir ve Olcay Tokdemir

2 Togay Akçalı(Ankara’dan), Oya Ersoy, Gülay Çevik ve Çetin Akarsu(Ağva’dan misafir)

3 Sabahat – Cem Ulutaş, Müfide Ecevit, Sevim Deren, Feride Üstünkaya, Nebahat Akarsu,Nurşen Aynagöz, Nazan Kazaz

4 Bağlama sanatçısı Derya Demirel, Şaduman Gökgöz, Berna Erdim

5 Yaşar Akalın, Celil Sağlam, Dursun Yılmaz, İsmail Balaban, Feyza Tokdemir

6 Bizkandırayız Platformunun şiir etkinliğine katılanlar

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır