Şu anda okuyorsunuz
Kahve Dünyası’ndan Sonbahara Lezzet Katan Yöresel Filtre Kahveler!

Kahve Dünyası’ndan Sonbahara Lezzet Katan Yöresel Filtre Kahveler!

Kahve Dünyası’ndan Sonbahara Lezzet Katan Yöresel Filtre Kahveler!

Kahve Dünyası, dünyanın farklı coğrafyalarından lezzetler barındıran yöresel filtre kahve çeşitleri ile kahve tutkunlarının keyfini zirveye taşıyor. Kahve çekirdeklerini kendi fabrikalarında özenle ve ustalıkla kavuran Kahve Dünyası, böylece çekirdeklerin toplandığı ilk günkü tazelik ve aromayı muhafaza ediyor. Üstelik bu sayede kahvelerin bazıları yüksek asiditeye ulaşırken bazıları aroması ve içinde barındırdığı farklı lezzetlerle ön plana çıkıyor.

Çiçeksi tatlar ve pürüzsüz kıvam için Santos

Kahve Dünyası’nın en sevilen yöresel filtre kahve çeşitlerinden biri olan Santos, Brezilya’nın sıcak ve nemli iklimini yaşatıyor. Düşük kıvam ve düşük asiditeli bu kahve, çiçeksi, fındığı anımsatan aromasıyla pürüzsüz tat arayanları cezbediyor.

İsli ve baharatlı tatlar Guatemala’da

Kahve yetiştirmek için uygun iklimi ve volkanik dağlarının sağladığı özel koşullar sayesinde Guatemala kahvesi çok özel bir tada sahip. Orta kıvamlı, yumuşak içimli, bol asiditeli kahve, isli kokusu ve baharatlı yapısıyla sıra dışı bir lezzet sunuyor.

Aroma zengini Kosta Rika

Her yudumda farklı bir aroma hissetmek isteyenlerin tercihi ise Kosta Rika kahvesi! Fındığımsı, çiçeksi ve baharatlı tatları barındıran bu özel kahve, orta derecede kıvamı ve düşük asiditesiyle yağmur ormanlarının esintisini şehre taşıyor.

Yüksek asiditeli ve meyve aromalı Kenya

Yüzde 7 ile dünyanın en yüksek asidite oranına sahip kahvesi olan Kenya kahvesi, bu sayede yüksek parlaklık seviyesine ulaşıyor. Üzüm ve böğürtlen aromasına sahip orta kıvamlı bu kahve, özellikle kremalı kahve müdavimlerinin en sevdiği lezzetler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir
Uz. Dyt. Gözde Akın

Yoğun kıvamlı Kolombiya

Karayip sahillerinin eşsiz güzelliklerini ve Pasifik Körfezi’nin esintilerini taşıyan Kolombiya kahvesi, tadı ve aromasıyla yöreye has özelliklerin tamamını barındırıyor. Şeker kamışı tatlılığı, çikolata, şeftali ve ceviz aroması içeren kahve, yoğun kıvamıyla da bu keyfi uzatıyor.

Kahve Dünyası Hakkında

Yarım asırdır kahve – kakao ticareti yapan ve 30 yıla yaklaşan çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi olan Kahve Dünyası, ilk mağazasını İstanbul’un Eminönü semtinde açtı. Misafirperverliği ve ikram kültürüyle kısa sürede sektörün öncü markalarından biri haline gelen Kahve Dünyası günümüz itibarıyla Türkiye’nin coğrafi penetrasyonu en yüksek kahve ve çikolata zinciridir. Yurt içinde 200’ü aşkın mağaza olmak üzere 500’e yakın satış noktası, yurt dışında ise 15 mağazası bulunan Kahve Dünyası, her gün 100 bini aşkın misafirine hizmet vermektedir. Tüm mağazalarının işletmesini üstlenerek kalitesini garanti altına alan Kahve Dünyası aynı zamanda, kahve, çikolata, dondurma, unlu mamul ve fit lezzetlerden oluşan bini aşkın lezzetinde, kendi üretimi olmayan hiçbir ürünü müşterilerine sunmayarak Türkiye’de bir benzeri olmayan kahve mağazacılığı anlayışı sergilemektedir. “Hepimizin Ortak Noktası” söylemiyle faaliyetlerini sürdüren Kahve Dünyası’nın kurumsal sosyal sorumluluk projelerini bir araya getirdiği budunyahepimizin.org isminde bir platformu bulunmaktadır.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır