Şu anda okuyorsunuz
Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi Çikolatadan Heykellere Ev Sahipliği Yapıyor

Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi Çikolatadan Heykellere Ev Sahipliği Yapıyor

Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi Çikolatadan Heykellere Ev Sahipliği Yapıyor

“Hepimizin ortak noktası” Kahve Dünyası, yeni yıla sayılı günler kala herkesi çikolatadan heykelleri görmek için Fabrika Veliefendi’ye davet ediyor. Kahve Dünyası’nın en özel mağazalarından biri olan Fabrika Veliefendi’de büyülü bir atmosfer yaratan çikolatadan heykeller, muhteşem görüntüsüyle kendine hayran bırakırken herkesin iştahını da açıyor. Çikolata tutkunlarının aklını başından alacak çikolatadan çam ağacı ve Noel Baba heykelleri, çocukların büyük ilgisini çekiyor. Yapımında 3 ton çikolata kullanılan, 2 metre ve 180 santimetre boyundaki heykelleri gören çocuklar, adeta bir masaldan fırlamış gibi görünen çikolatadan şaheserlere bayılıyor.

Hem çikolata fabrikası hem mağaza hem de müze olması itibarıyla dünyada nadir görülen çok özel bir konsepte sahip olan Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi’yi ziyaret edenler 31 Aralık’ta tamamlanacak heykellerin yapım sürecini izleme fırsatını da yakalıyor. Çikolata gibi zorlu bir malzemenin nasıl sanata dönüştürülebileceğini gösteren çikolatadan heykellerin yaklaşık 100 saatte tamamlanması planlanıyor.

Yeni çikolatadan heykellerle birlikte Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi’deki heykel sayısı da üçe çıkıyor. Heykeltıraş Güler Güçlü, temmuz ayında da Kahve Dünyası’nın çikolata şefi olan ve dünyanın en iyi çikolata ustaları arasında sayılan Jean-Pierre Wybauw’un çikolatadan heykelini yapmıştı. Geçen yıl hayatını kaybeden Mr. Chocolate (Bay Çikolata) lakaplı Wybauw’un anısını çikolatadan heykeliyle yaşatan Kahve Dünyası, böylece bu çok değerli çikolata ustasını misafirlerine tanıtmaya devam ediyor.

Çikolatadan heykellere ev sahipliği yapan Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi, Kahve Dünyası tarafından eski bir iplik fabrikasından çikolata fabrikasına dönüştürüldü. En yenisi bir asır öncesine ait antika eşya ve makineler, günümüz versiyonlarıyla birlikte sergilendiği Fabrika Veliefendi’de misafirler; bir yandan Kahve Dünyası’nın kahveden çikolataya, dondurmadan pastaya eşsiz lezzetlerini tadarken bir yandan da tarihte keyifli bir yolculuğa çıkıyor. Deneyenler Kahve Dünyası Fabrika Veliefendi mağazasında çikolata yapımını öğrenmek üzere atölyelere katılabiliyor. Kahve Dünyası’nın çikolata ustaları tarafından düzenlenen atölyelerde, çikolata yapımının sırlarının yanı sıra bu eşsiz lezzetin binlerce yıllık yolculuğuna dair ilginç bilgiler de paylaşılıyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır