Şu anda okuyorsunuz
İzmit’te Mübadelenin 99. yılı anmasına Balkan Derneklerinden yoğun ilgi

İzmit’te Mübadelenin 99. yılı anmasına Balkan Derneklerinden yoğun ilgi

İzmit’te Mübadelenin 99. yılı anmasına Balkan Derneklerinden yoğun ilgi

Mübadele Sözleşmesi’nin 99’uncu yıl dönümü olan 30 Ocak günü İzmit Belediyesi’nin yaptığı Balkan Dernekleri Yerleşkesinin açılış programına çok sayıda Balkan Türkleri derneğinin yöneticileri katılacak
30 Ocak 1923 tarihinde Türkiye ve Yunanistan arasında imzalanan nüfus mübadelesi sözleşmesinin imzalanmasından tam 99 yıl sonra İzmit Belediyesi Balkan Dernekleri Yerleşkesinin açılışını törenini yoğun katılımla gerçekleştirecek. 30 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mübadele Sözleşmesi 99. yılı anma programı ve Balkan Dernekleri Yerleşkesi açılışına yurt dışı da dahil olmak üzere çok sayıda davetli katılacak.


GENEL BAŞKANLAR GELECEK

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yer alacağı törene Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necmettin Hüseyin, Mübadiller Vakfı Başkanı Arif Ümit İşler, Aydın Adnan Menderes Üniversitesinden Tarihçi Doç. Dr. Ercan Sepetçioğlu, İBB Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Naim Erol Özgüner, ilimizin Balkan dernek başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli katılacak. 


99. YIL DÖNÜMÜ ANILACAK

İlginizi Çekebilir
meral

30 Ocak 1923 yılında Türkiye ve Yunanistan arasında imzalanan ve birçok hikayeyi barındıran mübadele sözleşmesinin 99. Yılı anısına çeşitli anma etkinlikleri düzenlenecek. Etkinliklerde mübadele dönemi fotoğrafları, video gösterimi ve Balkan halk oyunları sergilenirken, mübadele dönemi türküleri seslendirilecek. Anma programında Lozan Mübadilleri Vakfı Başkanı Arif Ümit İşler ve Tarihçi Doç. Dr. Ercan Sepetçioğlu mübadele dönemi hakkında konuşma gerçekleştirecek.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır