Şu anda okuyorsunuz
İstanbul’da sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz 6 bahçeli mekân

İstanbul’da sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz 6 bahçeli mekân

İstanbul’da sonbaharın keyfini çıkarabileceğiniz 6 bahçeli mekân

#1 Kuzguncuk Bostanı Cafe, Kuzguncuk

Aslında Kuzguncuk’un her köşesindeki kafeler sonbaharı karşılamak için harika. Bu listeye Kuzguncuk Bostanı ile başlamamın sebebi şehirde başka hiç bir yerde bostan manzarası eşliğinde yemek yiyemiyor olmak. Gerek çalışanların güler yüzlülüğü, gerek bostana bakmanın huzuru gerekse yemeklerin her birinin lezzeti ile size şehre dönmek aslında çok da kötü değilmiş dedirtecek türden. Günlük hazırladıkları menüleri ve zeytinyağlı çeşitleri ise denemenizi tavsiye ederim.

#2 The Allis, Şişhane

Gün içinde oldukça sakin olan The Allis, kendi başınıza çalışabileceğiniz, ev gibi hissederek büfesinden şekersiz tatlıları ve günlük mezeleri içinden seçebileceğiniz alanı ve keyifli içecek menüsüyle benim gözümde huzurlu bir akşam üstü mekânı. Bahçesindeki yeşil alanı ise Şişhane’nin geri kalanının aksine oldukça sakin ve şehirde değilmiş hissiyatı veriyor. Soho House’un girişinde yer alan The Allis’e Soho’ya üye olmadan da girilebiliyor.

#3 Voi Central, Etiler

Sağlıklı ve organik yiyecek içecek menüsüyle şehrin popüler çocuklarından olan Voi Central, şekersiz tatlıları, detoks suları ve özel demlenen kahve çekirdekleriyle hazırladıkları kahve çeşitleriyle listeye girmeliydi. Bahçesinde özenle seçilmiş heykelleri ve oturma planına ekledikleri şezlong ve paylaşımlı merdiven alanı ise bahçesini daha da keyifli kılıyor.

#4 Juliet Rooms & Kitchen, Moda 

Aynı zamanda butik otel olan Juliet Rooms & Kitchen’ın özellikle kahvaltı menüsü oldukça iddialı. Yeşillikler içine saklanmış sahile inen alternatif sokaklardan birinin sonunda yer alan Juliet adeta gizli kalmış bir nokta. Kendi başınıza kitabınızı alıp gidebileceğiniz, şehre dönmüş arkadaşlarınızla arayı kapatmak için kahvaltı yapmak için ideal bir ziyaret noktası.

#5 Limonlu Bahçe, Taksim

İçerisindeki mutlu limon ağaçlarından tanıyabileceğimiz ama ağaç çeşitliliği bununla da kısıtlı kalmayıp gül, ıhlamur, erik ve yasemin ağaçlarına da sahip Taksim’in kalabalığından uzaklaşmak isteyenlere huzur sunan bir mekân Limonlu Bahçe. Girişinde kendini hiç belli etmiyor eğer ilk kez gidecekseniz herhangi bir binanın içine giriyormuş hissiyatına şaşırmayın. Limonataları ise şehrin en iyilerinden biri olabilir.

#6 Khalkedon, Kalamış

Anadolu yakasının en sakin ve aile semtlerinden biri olan Kalamış’ın sahil tarafında yer alan Kalamış Parkı içinde huzurlu bir atmosfer sunan ve hem menü içeriği hem de bulunduğu alan açısından oldukça özgür alan bırakan Khalkedon ister kahvaltı ister akşam yemeği için gidilebilecek huzurlu bir mekân.

KAYNAK:Sinem UĞURDAĞ

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır