Şu anda okuyorsunuz
HAYATI KAÇIRMAYANLAR KULÜBÜ MANAVGAT’TA BULUŞUYOR

HAYATI KAÇIRMAYANLAR KULÜBÜ MANAVGAT’TA BULUŞUYOR

HAYATI KAÇIRMAYANLAR KULÜBÜ MANAVGAT’TA BULUŞUYOR

Günümüzde kontrol edilemeyen ve istemsiz idrar tutama halinden dolayı birçok insan idrar kaçırma problemiyle karşı karşıya kalıyor. Kadınlarda doğum sonrası ise bu sayı katlanarak artmakta. Şehir şehir gezerek idrar kaçırma problemi konusunda kadınları bilinçlendirmeyi kendilerine görev edinen Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü, Antalya’ya geliyor. Canped ve Kontinans Derneği’nin başlattığı, Manavgat Belediyesi’nin ev sahipliğinde Nergis Kumbasar’ın sunumuyla düzenlenecek seminer, 9 Ocak Perşembe günü saat 14.00’da İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek. İdrar kaçırmanın nedenleri ve çözüm yollarının konuşulacağı seminerde Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan ile Kontinans Derneği Genel Sekreteri Prof. Dr. İlker Şen konuşmacı olarak yer alacak.

2017’de başlayan Türkiye’de 7 milyon kadına ve 4 milyon erkeğe ulaşan “Hayatı Kaçırma Sen, Bir Yolu Var İstersen” projesinin devamı niteliğinde gerçekleşen “Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü” projesi ekibi, bu sene Türkiye’yi turlayarak halkı idrar kaçırma sorunu hakkında bilgilendirmeyi planlıyor.

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Antalya’dan sonra Adana’da olacak

İlginizi Çekebilir
diyet

Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü’nün düzenlediği, İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’de yoğun katılımın sağlandığı seminerler Antalya’dan sonra da şehir şehir gezmeye devam edecek. Proje kapsamında Antalya’dan sonra ise bir sonraki durak Şubat ayında Adana olacak. Hayatı Kaçırmayanlar Kulübü Adana’dan sonra da Gaziantep, Erzurum ve Trabzon belediyelerinde bilgilendirme seminerleri düzenleyerek toplamda 9 şehirde kadınları idrar kaçırma konusunda bilinçlendirerek daha sağlıklı olmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Bilgilendirme seminerleriyle birlikte Nergis Kumbasar sokak röportajları ile konuyu daha çok kadına duyurmayı amaçlıyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır