Şu anda okuyorsunuz
“Hayata Sarı Not Bırak” projesine iki önemli ödül

“Hayata Sarı Not Bırak” projesine iki önemli ödül

“Hayata Sarı Not Bırak” projesine iki önemli ödül

Bu yıl 75’inci yılını kutlayan, “sağlığa sağlıklı hizmet yolunda” ilkesiyle hizmet veren Santa Farma’nın koşulsuz katkıları ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği’nin öncülüğünde hayata geçirilen “Hayata Sarı Not Bırak” projesi, Altın Örümcek Ödülleri’nde sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görülürken, Felis Ödülleri’nde ise  sağlık iletişimi bölümünde gerilla projesi kategorisinde başarı ödülünü aldı.

Dört ayda yaklaşık dört milyon kişiye ulaşan “Hayata Sarı Not Bırak” projesi kapsamında Türkiye’nin en çok izlenen sokak röportaj kanalı Sarı Mikrofon ile işbirliği yapıldı ve sevilen oyuncu Hayrettin’in proje sözcülüğüyle sokak röportajları gerçekleştirildi. Viral videolarda insanlara “Türkiye’de 1.8 Milyon kişi için ‘B’ ne ifade ediyor?” sorusu yöneltildi. İnsanlar Hepatit B hakkında bilgilendirdi.

Altın Örümcek jüri özel ödülünün sahibi
Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri’nde 1469 proje yarıştı. Jüri değerlendirmeleri sonucu finale kalan 245 proje arasından kazananların açıklandığı gecede Hayata Sarı Not Bırak projesi sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü.

İlginizi Çekebilir
deprem

Felis Ödülleri’nden başarı ödülü
14’üncüsü düzenlenen Felis Ödüllerinde ise sağlık kategorisi gerilla projeler bölümünde Hayata Sarı Not Bırak projesi tek başına kısa listeye kalarak Felis başarı ödülünü kazandı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır