Şu anda okuyorsunuz
Engelleri ortadan kaldırdılar

Engelleri ortadan kaldırdılar

Engelliler gece

Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği’nin etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu

Başkanlığını Nurel Ergüneş’in yaptığı Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği üyesi engelli çocuklar ve ailelerinin ortaklaşa hazırladıkları gösteri gönüllere taht kurdu.

Halk Dansları antrenörü ve koreograf Cihat Denli’nin çalıştırdığı engelli çocuklar, Kocaeli Ticaret Odası konferans salonundaki gösterileriyle engelleri bir kez daha aştılar.

Gözyaşlarını tutamadı

“Tuvalimdeki 5 Renk” adı verilen gösteri öncesi konuşma yapan Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nurel Ergüneş, duygu dolu konuşmasını gözyaşlarıyla tamamladı. Geceye İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, Demokratik Sol Parti Kocaeli İl Başkanı Halim Dedeoğlu ile yönetim kurulu üyesi Mustafa Çakar, Gelişim ve Demokrasi Partisi Kocaeli İl Başkanı Halime Alademir, SAKÜL Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Altınoğlu, Kocaeli Engelliler Federasyonu Başkanı Mehmet Atadoğan, Kocaeli Kent Konseyi Genel eski Sekreteri Gültekin Görüm ve çok sayıda davetli katıldı.

İlginizi Çekebilir
Kahve Burda Festivali

Geleneklerimizi yaşattılar

Koreografisini Cihat Denli’nin yaptığı gösterinin ilk bölümüne sahneye çıkan çocuklar, gençler ve aileleri, Urfa yöresi ile Ege yöresinin gelin alma geleneklerini sahnede mükemmel bir performans ile sergilerken dakikalarca alkışlandı. Programın ikinci bölümünde de Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği sanatçıları geceye ayrı bir güzellik kattı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır