Şu anda okuyorsunuz
Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

İzmit Belediyesi ve Biz İzmit’iz Grubu’nun birlikteliğinde, “İzmit Unutmaz- Fotoğrafa Adanmış Bir Yaşam- Fahri Seyrek” fotoğraf sergisi, İzmit Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde açıldı.

Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

Serginin açılışına, Fahri Seyrek’in İstanbul’da yaşayan kızı Nesrin Seyrek, KYÖD Başkanı Didem Turan, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Ali Kılıç, Biz İzmit’iz Grubu kurucusu Hüseyin Erol, Kocaeli Bağımsız Fotoğraf Sanatçıları Topluluğu Başkanı Kemal Kaya, KASK üyeleri, fotoğraf sanatçıları ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

Kocaeli Dokümantasyon Merkezi’nin; Fahri Seyrek’e ait 25 fotoğrafını sergiye verdiği açılışta konuşan Hüseyin Erol, “Serginin hayata geçmesine katkı sağlayan İzmit Belediyesi’ne, fotoğraf sanatçısı İlker Kumral’a, Müzeyyen Ünal’a teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek Fahri Seyrek’in İzmit’e emeklerinin çok olduğunu ve fotoğraflarının paha biçilmez olduğunu ifade etti.

Duayen fotoğrafçı, fotoğraflarıyla anıldı

Fahri Seyrek’in kızı Nesrin Seyrek de, “Babam çok çalışkandı, bizleri yetiştirdi. İzmit’in denizine, dağına, doğasına, kısacası her yerine aşıktı. Sanatçılığının yanında iyilikseverdi, herkese yardım ederdi” dedi.

Kocaeli Dokümantasyon Merkezi yöneticilerinden İlker Kumral da Fahri Seyrek’in İzmit için bir nimet olduğunu belirterek, “Fahri Seyrek, İzmit’te fotoğrafçılıkta bir çığır açtı. Yaşadığı yıllarda çektiği fotoğraflar adeta birer kartpostal gibi. Bu fotoğraflar bugün büyük bir eser olarak karşımızda duruyor” diye konuştu. Fahri Seyrek’in 25 adet fotoğrafında oluşan sergi, üç gün açık kalacak.

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır