Şu anda okuyorsunuz
DANS EDEN DOBERMAN HASTALIĞI

DANS EDEN DOBERMAN HASTALIĞI

DANS EDEN DOBERMAN HASTALIĞI

Sevgili okurlarım, bahar kadar taze 19 mayıs kadar genç dinamik umut dolu ülkemizi ve dünyayı yoran covit 19 un bir an önce bitmesi dileklerimle bu hafta sizlere dobermanlara özgü bir hastalıktan bahsedeceğim.

6 aylıktan itibaren görülebilen bu hastalık özellikle arka kısım kalça kısmı ve arka bacakları etkiler. Sürekli ayak değiştirme ve kontrol edememe şeklinde görülür. Bu hareket dans etme görüntüsü verir. Teşhis için kas enzimi analizi yapılabilir.

Köpeğiniz uzun süreli oturmamalı ya da uzun süreli ayakta kalmamalıdır,kaslarda atrofiye(zayıflama) olabilir. Bazı veteriner hekimler fizik tedavi ve masaj önermektedir. Termoterapi,hidroterapi ve kriyoterapi dolaşımı uyarmaya yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir
Sahipsiz kalan sokak hayvanlarının maması Aksigorta’dan

Dans eden Doberman hastalığı ilerleyicidir ve tedavisi yoktur, ancak köpeğinizin yaşam beklentisi veya yaşam kalitesi etkilenmemelidir. Bununla birlikte, veteriner hekiminizi düzenli olarak takip etmeye devam etmelisiniz.
Sağlıklı günler dilerim.

Veteriner Sağlık Teknikeri
Arzu KURUM DALKIÇ

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
1
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır