Şu anda okuyorsunuz
CHP’li gençler “Kadına Şiddete Hayır” sosyal sorumluluk projelerine start verdi

CHP’li gençler “Kadına Şiddete Hayır” sosyal sorumluluk projelerine start verdi

CHP’li gençler “Kadına Şiddete Hayır” sosyal sorumluluk projelerine start verdi

CHP’li gençler “Kadına Şiddete Hayır” sosyal sorumluluk projelerine start verdi

Cumhuriyet Halk Partisi parti okulunun Ağustos ayında düzenlediği İzmir Karşıyaka Eğitim Kampına katılan Gençlik Kolları Kocaeli Örgütü eğitim sonunda kendilerine verilen sosyal sorumluluk projesine start verdi.

Deniz Karamert- CHP Parti Okulu Ağustos ayında İzmir Karşıyaka Eğitim Kampı düzenlemiş, Gençlik Kolları Kocaeli Örgütleri de bu kampa katılmıştı. Kampta verilen eğitimin ardından katılan tüm ekiplere ayrı ayrı sosyal sorumluluk projesi yapmaları istenmişti. Gençlik Kolları Kocaeli Örgütüne de “Kadına Şiddete Hayır” adlı sosyal sorumluluk projesi verildi. CHP’li gençler önceki gün bu projeyi hayata geçirerek start verdi.

STANT KURUP BROŞÜR DAĞITIYORLAR

CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, Gençlik Kolları İzmit İlçe Başkanı Engin Akbulut, Burcu Başer Üstün, Tugay Adak ve Doğukan Altıparmak’tan oluşan proje gurubu, kadına şiddetin arttığı bu günlerde kitlesel olarak kadınları bilinçlendirmek için yasaların yetersizliği ve güvensizliğinden dolayı bu cinayetlerin durmayacağına dikkat çekmek Kocaeli Üniversitesi’nde ve Yürüyüş Yolunda stant kurarak broşür dağıttılar. Kocaeli’de ki kadın sığınma evlerini de ziyaret eden ekip 15 gün boyunca çalışmalarına devam edecek ve sonuç raporu hazırlayacak.

ANDIZ, “KİTLESEL BİRLİKTELİK LAZIM”

Proje grubu adına açıklama yapan CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız; “Şiddete ve tacize uğradıklarında yasal haklarının farkında olmayan, olsa bile sesini çıkaramayan bir kesim mevcut. Yasal haklarının farkında olanlar ise devlete inancını yitirmiş durumda ve cinayetlerin birçoğu sosyal medyada anlık olarak paylaşılıyor ve unutuluyor. Kitlesel bir birliktelik olmadığı sürece de bu cinayetlerin durmayacağına değinmek istedik” dedi.

VİDEO ÇEKİLECEK

Bununla ilgili kadınlarımızın ve parti büyüklerimizin de bu konuda destek veren videolarını gördükçe projenin daha çok ses getireceğini ve kadınlarında bundan destek alacağına inanıyoruz diyen Andız, “Bu bağlamda kadınlarla çekeceğimiz videolara karşılık olarak vekillerimiz ve başkanlarımız onlara cevap videoları çekecek” ifadelerini kullandı.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır