Şu anda okuyorsunuz
Belleklerden uzun süre silinmeyecek bir dostluk romanı

Belleklerden uzun süre silinmeyecek bir dostluk romanı

BEN DAVIS

Ödüllü İngiliz yazar Ben Davis ilk kez Türkçede!
 

Ben Davis’in yazdığı ve Mert Doğruerin Türkçeleştirdiği Ultra Çocuk ile Harika Köpek, Tudem Yayınları’ndan çıktı. Dünya çapında büyük ses getiren romanda yazar Ben Davis, insanlar ve köpekler arasındaki koşulsuz sevgiyi hem hüzünlü hem de eğlenceli bir anlatıya dönüştürüyor.

Doğdukları günden beri hiç ayrılmayan ultra çocuk George ile harika köpeği Gizmo’nun büyüme ve olgunlaşma hikâyesini sayfalarına taşıyan bu bol ödüllü kitap, olumsuz durumlara karşı tek yürek olmanın ve cesur davranmanın gerekliliğini hatırlatıyor. Muzip dili, sağlam kurgusu ve Julia Christians’ın resimleri eşliğinde, okurlara “inanılmaz” maceralar yaşatan eser aynı zamanda; ebeveyn ayrılığı, sevdiklerini kaybetme, anksiyete, akran zorbalığı, yalnızlık gibi çocukların duygu dünyalarını altüst edebilecek hassas konulara da dikkat çekiyor. 

Güldürürken gözleri nemlendirmeyi başaran kitaplardan! 

14 yaşındaki Gizmo, bir köpeğin umabileceği her şeyi yaşadı şu hayatta! Can dostu George sayesinde sevgi dolu, muhteşem bir ömür sürdü. Galaksilerarası Güç Takımı’na katıldı. Herkesin arkadaşı, suç savaşçısı, sincap kovalayıcısı ve reçelli bisküvi sevdalısı oldu. Ama hepsinden önemlisi, köpek yaşıyla aşağı yukarı 78 yıl boyunca (!) hep çok iyi bir çocuk olarak kalmayı başardı o. Fakat artık işler iyiye gitmiyor. Gizmo bir hayli yaşlandı ve… bu duruma çok üzülen George, onunla son kez DELİCESİNE eğlenebilmek ve güzel anılar biriktirebilmek için bir “Gizmo ile Yapılacaklar Listesi” hazırladı. Kampa gitmek, dondurma yemek, şehrin öteki tarafındaki yüksek tepeye tırmanmak, on beş dakikalığına ünlü olmak… Peki, George’un yerli yersiz “fıttırışları” ve Gizmo’nun aşırı tembelliği işin içine girince, bu listedekilerin ne kadarı gerçeğe dönüşebilecek dersiniz?

Ultra Çocuk ile Harika Köpek’in İNANILMAZ maceralarını hem çocuklar hem de çocuk ruhlu yetişkinler çok sevecek!

BEN DAVIS HAKKINDA:
Kitapları yayımlanmış ödüllü bir yazar olmadan önce, radyo programları ve çeşitli dergiler için şakalar ve eskizler hazırladı, kütüphanecilik ve postacılık yaptı. Yazmadığı zamanlarda düzenli olarak okullarda yaratıcı yazarlık atölyeleri düzenleyen Ben Davis, eşi ve oğluyla Staffordshire’da yaşıyor ve boş zamanlarında köpeğine saçma kostümler giydirmeyi seviyor.

KİTAP KÜNYESİ
Ultra Çocuk ile Harika Köpek
Yazan: Ben Davis
Resimleyen: Julia Christians
Türkçeleştiren: Mert Doğruer

Tudem Yayınları
248 sayfa, roman, 10 yaş ve üzeri

İlginizi Çekebilir

ISBN / Barkod No: 978-605-285-541-6
Etiketler: Büyüme ve Olgunlaşma, Duygular, Hayvan Sevgisi, Zorbalık, Macera

TUDEM YAYINLARI
YENİ KİTAP
ULTRA ÇOCUK İLE HARİKA KÖPEK

BEN DAVIS

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır