Şu anda okuyorsunuz
Ara tatil için en güzel rotalar

Ara tatil için en güzel rotalar

Ara tatil için en güzel rotalar

Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında yeni bir uygulama başlattı ve sömestr olarak bilinen yarıyıl tatilinin yanı sıra biri sonbahar diğeri de ilkbaharda olan iki ara tatil dönemi belirledi. 18-22 Kasım tarihlerine denk gelen 1. AraTatil hafta sonları ile birleştiğinde 9 günlük uzun tatil fırsatına dönüşüyor. Yaklaşan Ara Tatil dönemini hem dinlenme ve eğlence hem de keşfetme ve kendini geliştirme fırsatı yakalayarak değerlendirmek isteyen öğrenci, öğretmen ve aileleri için Prontotour’un ara tatil paketleri de vitrine çıktı.

Ara tatil için en güzel rotalar

Yurt dışında ufkunuzu genişleten turlar

Ara tatili yurt dışında değerlendirmek isteyenler için otobüslü veya uçaklı seçenekleri olan Balkan turları ilk öneriler arasında. Öğrenciler ve öğretmenler Balkanlar’ın tarihi ve kültürel zenginliklerini yerinde görerek, doğal güzelliklere sahip bu coğrafyayı keşfedebilir. Ara tatil alternatifleri arasında yer alan açık hava müzesi İtalya her mevsimde olduğu gibi yine seyahatin gözdesi. Farklı kültürel dokusu, mimarisi, yemekleri ve sanat kokan şehirleri ile İspanya ve Portekiz görülecekler listesinin başında yer alıyor. İster Kafka’nın izini sürün, ister Mozart’ın notalarını keşfedin! Büyülü Orta Çağ masalı için Budapeşte, Prag ve Viyanalı Orta Avrupa turları sizi bekliyor. Sonbaharın muhteşem gezi durakları arasında Benelüks ülkeleri, Noel pazarlarının renkli şehirleri, Yunanistan turları, Uzak Doğu ülkeleri, Maldivler’den Phuket Adası’na deniz rotaları diğer alternatifler arasında. Tarih, bilim ve sanat müzeleri ile Paris ve Londra öğrenci ve öğretmenlerin ufkunu genişletiyor. Büyülü Paris sadece yetişkinlerin değil, Disneyland ile her mevsim çocukların da ilgisini çekiyor. Dileyen seyahat severler için gemi ve nehir turları da seçenekler arasında. Prontotour’un 1. Ara Tatil’i için hazırladığı yurt dışı paket turları 915 TL’den başlıyor.

Sonbaharda yurt içini keşfetme fırsatı

Ara tatil dönemini yurt içinde kültür turu yaparak geçirmek isteyenler için Prontotour’da 360 TL’den başlayan fiyatlarla harika keşif rotaları var. Hızlı Trenle Eskişehir turu öğrenciler ve öğretmenler için her zaman popüler. İznik Köyleri ve Zeytin Hasadı turu ise doğanın içinde size ekstra enerji verecek. Sonbaharın gözdesi Denizli, Pamukkale, Salda Turu en çok talep görenler arasında. 2019’un kültür turlarının yıldızı Uçaklı Doğu Ekspresi ile Kars ve Erzurum yine ilginin yüksek olduğu tur paketlerinden. Uçak ve Kurtalan Ekspresi ile Mardin turu ise yeni keşifler arayanlar için öne çıkıyor. Bursa, İznik Gölyazı turu, tarih, lezzet ve kültürel dağarcığını artırmak isteyenler için otobüslü Kapadokya turu da sonbaharın ve 1 ara tatilin cazip turları arasında öğrenci, öğretmen ve ailelerin ilgisine sunulmuş durumda. Öte yandan % 40 indirimle erken rezervasyon dönemini başlatan Prontotour’da 4 Kasım’a kadar ilk dönem fırsatları devam ediyor.

Ayrıntılı Bilgi: www.prontotour.com

 

 

 

 

 

 

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır