Şu anda okuyorsunuz
ANNELERİN YÜZDE 30’U AYNI SORUYU SORUYOR:“BEBEĞİMİN PSİKOLOJİSİNİ NASIL YÖNETMELİYİM”

ANNELERİN YÜZDE 30’U AYNI SORUYU SORUYOR:“BEBEĞİMİN PSİKOLOJİSİNİ NASIL YÖNETMELİYİM”

Molfix, “Yol Arkadaşım” projesi ile anne adayları ve annelerin aklındaki soruları yanıtlamaya ve yeni normale uyum sürecinde onlara eşlik etmeye devam ediyor. Molfix Yol Arkadaşım Destek Hattı’na, ilk 15 gün içinde binlerce anne adayı ve anne ulaşarak içerikleri inceledi ve soru yöneltti. Bu sorular incelendiğinde en çok, hamileler ve 1 yaş altı bebeği olan annelerin bilgi ihtiyacı ve kaygılarıyla başa çıkmak için destek ihtiyacı ortaya çıktı.

Anneler bu dönemde en çok, %30 oranında bebeği ve kendi psikolojisi ile ilgili konu başlıklarını takip ederken, %14 beslenme, %9 oranında ise uyku düzeni ile ilgili sorular sordu. “Molfix Yol Arkadaşım” projesi kapsamında özel kurulan 0850 241 41 11 numaralı danışma hattı ve WhatsApp hattına, %35 oranında 1 yaşından küçük bebeği olan anneler, %25 oranında ise anne adayları ulaştı.

Çocuk Klinik Psikolog Prof. Dr. Aylin İlden Koçkar ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pınar Bayhan tarafından hazırlanan içeriklere danışma hattı ve WhatsApp’ın yanı sıra Molfix Youtube hesabı üzerinden erişilebiliyor.

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır