Şu anda okuyorsunuz
Acılı Günlerimiz

Acılı Günlerimiz

hülya

Her insan acısını çok farklı yaşar, o yüzden bırakalım ağlamak isteyen ağlasın, konuşmak istemeyen konuşmasın. Özellikle küçüklükten bugüne hep duydukları “Erkek adam ağlamaz” sözünden dolayı birçok erkek güçlü durmak için duygularını bastırır. Bu sözden özgürleşme zamanı geldi de geçti bile benim nazarımda. Kimse duygularını bastırmasın. Bu günlerde birbirimize daha anlayışlı olmaya çalışalım ve daha çok birbirimize saygı ve sevgiyle yaklaşalım. Afet bölgesine giden veya evlerinde misafir eden arkadaşlar lütfen insanları, hikâyelerini anlatmaları için zorlamayalım. Anlatıyorlarsa kesinlikle yarıda kesmeyelim ve acele etmeden dinleyelim. Ne yapmaları ve nasıl hissettikleriyle ilgili kesinlikle yorum yapmadan, nötr dinlemeye çalışalım. Bilmediğimiz konularda kendi düşüncemizden yola çıkarak rastgele cevap vermeyelim. “ACI” yarışına girerek kendi sorunlarımızdan lütfen bahsetmeyelim. Başkalarına onların özelini anlatmamaya özen gösterelim. Her zaman yazdığım gibi olumsuz kelimelerden kaçınalım.

Temas konusunda hassas olmaya çalışalım. Onlara acıma enerjisi yüklemeden, kendilerine bakamazlarmış gibi hissettirmeyelim. En önemlisi de tutamayacağımız SÖZLERDE bulunmayalım.

🌍“BEN değişirsem dünya değişir.”🌍

Hülya YÜKSEL

Bu içeriğe tepkiniz nasıl oldu?
Bayıldım
0
Kızgın
0
Komik
0
Şaşkın
0
Üzgün
0
Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapın!

Bir cevap bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Türkiye'den ve Dünya’dan kadınlara öncelikli olarak, bütün kesimi ilgilendiren haberler tarafımızca bizzat yapılmaktadır. La Femme Nicomedia bir markadır. Her hakkı saklıdır. Bu websitesinde yer alan hiçbir metin/haber izin almadan kopyalanamaz.

Yukarı Kaydır